Kklietkabelis.lt nuotr.

Dramatiškos rungtynės Panevėžyje ir pergalingas Maldūno dvitaškis

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ stojo į kovą pirmosiose 2023-ųjų metų namų rungtynėse. Šeštadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 86:84 (18:19, 19:27, 23:18, 26:20) po dramatiškos kovos nugalėjo Jonavos „Cbet“.

Rungtynės prasidėjo apylyge kova – įpusėjus kėliniui rezultatą tritaškiu išlygino Vytenis Lipkevičius (8:8). Prasidėjus dviems paskutinėms kėlinio minutėms Gabrielius Maldūnas pelnė keturis taškus paeiliui ir išvedė „7bet-Lietkabelį“ į priekį (16:15). Kėlinį taikliais baudų metimais užbaigė Vytautas Šulskis ir vėl grąžino pranašumą svečiams (18:19).

Antrąjį ketvirtą gera atkarpa 5:0 pradėjo jonaviečiai, bet taikliu šūviu iš toli ją nutraukė Mantas Rubštavičius (21:23). Visgi svečiai apsukų nesumažino ir po Glynno Watsono ir Dovio Bičkauskio tritaškių įgijo dviženklę persvarą (23:34), kurią iki vienženklės panevėžiečiams pavyko sumažinti tik paskutinės atakos metu (37:46).

Trečiąjį kėlinį Kristianas Kullamae ir Gyorgy Golomanas atidarė dviem tritaškiais paeiliui ir gerokai aptirpdė varžovų pranašumą (43:46), o dar vienas Kullamaes taiklus tolimas metimas rezultatą išlygino (46:46). Įpusėjus kėliniui estas įsmeigė dar vieną tritaškį ir po ilgos pauzės išvedė šeimininkus į priekį (54:51).

Lemiamo ketvirčio pradžioje iš toli pasižymėjo po traumos į rikiuotę sugrįžęs Jamelas Morrisas, bet tritaškiu atsakė ir Jeffas Garrettas (63:67). Kėliniui perkopus į antrą pusę „7bet-Lietkabeliui“ persvarą grąžino trys Kullamaes taškai (75:72). Likus mažiau nei trims minutėms jonaviečiams po Gorano Huskičiaus dvitaškio pavyko susigrąžinti persvarą (77:78).

Prasidėjus paskutinėms dviems minutėms Paulius Murauskas atsakė dviem taškais, o Jamelas Morrisas realizavo abu baudos metimus (81:78). Jau kitoje atakoje Huskičius pelnė dar du taškus, bet į jo metimą taikliu tritaškiu sureagavo Kullamae (84:80).

Baudų metimus realizavęs Watsonas vėl priartino jonaviečius (84:82), o po minutės pertraukėlės apsigynę svečiai Huskičiaus dvitaškiu rezultatą išlygino (84:84). Paskutinėmis sekundėmis Gabrielius Maldūnas dvitaškiu išvedė panevėžiečius į priekį ir išplėšė savo komandai pergalę (86:84).

Šiose rungtynėse „7bet-Lietkabelis“ vertėsi be traumuoto Željko Šakičiaus.

„7bet-Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 20 (10/12 dvit., 10 atk. kam.), Kristianas Kullamae 19 (5/9 trit., 4 rez. perd.), Paulius Murauskas 11 (5/6 dvit.), Jamelas Morrisas ir Mantas Rubštavičius 9.

„Cbet“: Glynnas Watsonas 20 (4/5 trit.), Dovis Bičkauskis 17, Jeffas Garrettas 13 (7 atk. kam.), Artūras Valeika 9, Edvinas Šeškus 8.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais sausio 11 d. – Panevėžyje svečiuosis Slobožanskės „Prometey“, o sausio 14 d. atvyks Klaipėdos „Neptūnas“.