Druskininkų pasieniečiai kontrabandos aptiko ir Nemune, ir prie Latežerio kaimo

Ketvirtadienį Druskininkų pasieniečiai ne tik neįleido iš Baltarusijos neteisėtai bandžiusio patekti būrio migrantų, bet ir turėjo darbo užkardant cigarečių kontrabandą. Vieną prie originalaus įrenginio pritvirtintą rūkalų krovinį jie ištraukė iš Nemuno, o du kontrabandininkus pagavo prie Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimo.

Ketvirtadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai Druskininkų savivaldybės Švendubrės kaimo ribose užfiksavo Nemunu plaukiantį įtartiną objektą. Jis buvo paniręs po vandeniu ir dėl to nuo kranto beveik nematomas. Objektą pasieniečiai ištraukė į krantą. Paaiškėjo, kad prie savadarbio originalios konstrukcijos įrenginio buvo pritvirtintas cigarečių krovinys bei GPS siųstuvas.

1000 pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“ ir „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais buvo padalinti į 4 dalis. Kiekviena jų buvo pritvirtinta prie keturių įrenginio galų bei supakuota į polietileną. Kad šis krovinys galėtų plaukti, tačiau tuo pat metu būtų šiek tiek nugrimzdęs po Nemuno paviršiumi, prie kontrabandos buvo pritvirtintos betono plytelės.

Neabejojama, kad rūkalai atplaukė iš Baltarusijos, su kuria aukščiau nuo šios sulaikymo vietos Nemunu eina Lietuvos siena. Tokie kroviniai paprastai nuleidžiami į upę kaimyninės šalies krante planuojant, kad srovė juos atneš į Lietuvos pusę. Čia veikiančių kontrabandininkų tikslas yra rūkalus ištraukti iš vandens ir kuo skubiau juos gabenti į Lietuvos gilumą. Kontrabandos vietai sekti naudojamas GPS įrenginys.

Cigaretės ir GPS saugomi Druskininkų pasienio užkardoje. Vyksta tyrimas.

Tą pačią dieną kurorto pasieniečiai Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimo prieigose užklupo Lazdijų gyventoją. Jis mišku ėjo maždaug už kilometro nuo sienos su Baltarusija ir nešė 5 paketus. Juose buvo 2000 pakelių cigarečių „Minsk Capital MS“ su Baltarusijos banderolėmis. Šis vyras dėl cigarečių kontrabandos jau buvo žinomas ir nesyk įkliuvęs Druskininkų pasieniečiams. Paskutinį kartą iki vakarykščio sulaikymo tai buvo prieš savaitę.

Netrukus kitoje vietoje netoli Latežerio, irgi maždaug už kilometro nuo sienos, VSAT pareigūnai sulaikė dar vieną kontrabandos nešiką. Alytaus gyventojas tempė 4 ryšulius, kuriuose irgi buvo 2000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Šis asmuo taip pat žinomas kurorto pasieniečiams. Paskutinį kartą su nelegaliais rūkalais jis buvo sulaikytas prieš tris savaites.

Abiem atvejais, kurie, pirminiais duomenimis, nėra susiję, dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėtos administracinės teisenos. Lazdijų ir Alytaus gyventojams, be jau paskirtų už ankstesnius nusižengimus, gresia naujos baudos nuo 5760 iki 6000 eurų. Po apklausų jie paleisti.

Rūkalų kroviniai saugomi Druskininkų užkardoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: