DUK apie kontaktinius lęšius
Kontaktinius lęšius dėl jų patogumo jau spėjo pamėgti daugelis. Tai patikima priemonė, leidžianti mėgautis ne tik geresniu regėjimu, bet ir norimu įvaizdžiu. Tiesa, naudojantis ja pirmą kartą, gali iškilti pakankamai daug neaiškumų. Tam, kad viskas būtų kur kas paprasčiau, pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie kontaktinius lęšius.
Ar kontaktiniai lęšiai tinka visiems?
Naujausios gamybos technologijos leidžia sukurti įvairiems poreikiams pritaikytus lęšius. Todėl juos gali naudoti įvairiais regos sutrikimais besiskundžiantys asmenys. Vienas iš pavyzdžių, toriniai lęšiai, skirti kamuojamiems astigmatizmo. Naudojant juos pagerėja matymas tiek į tolį, tiek iš arti. Tiesa, prieš planuojant įsigyti tokias priemones pirmą kartą, pirmiausia rekomenduojama pasitikrinti regėjimą ir pasikonsultuoti su okulistu (-e).
Ar galima rinktis lęšius pagal akinių receptą?
Akinių ir kontaktinių lęšių receptai dažniausiai skiriasi. Visų pirma, svarbu įvertinti tai, kad antrosios regos korekcijos priemonės yra arčiau akies. Taip pat verta atsižvelgti į ragenos ir lęšio gaubtumą – jie turi sutapti. Įvertinus šiuos aspektus, galima pasiekti maksimalų komfortą. Tam, kad nuspręsti, kokie kontaktiniai lęšiai labiausiai tinka individualiai jums, būtų paprasčiau, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu. Užsiregistruoti regėjimo patikrinimui galite artimiausioje optikoje.
Ar galima nešioti skirtingų dioptrijų lęšius?
Priklausomai nuo reikalingos regėjimo korekcijos, galima nešioti tiek vienodų, tiek skirtingų dioptrijų kontaktinius lęšius. Juos paprasta įsigyti tiek internetu, tiek fizinėse optikose. Tereikia tiksliai žinoti sau reikalingų priemonių parametrus.
Ar naudojant lęšius galima maudytis, plaukioti?
Maudantis ar plaukiojant su lęšiais išauga infekcijos ar kito akių sveikatai pavojingo pažeidimo tikimybė. Todėl to daryti nerekomenduojama. Vos tik pajutus diskomfortą, reikėtų nedelsti ir iš karto išsiimti kontaktinius lęšius. Itin pavojinga, kai į akis patenka jūros vandens. Tuomet šios regos korekcijos priemonės gali prilipti prie ragenos.
Nuo kelių metų galima pradėti nešioti lęšius?
Kontaktiniai lęšiai gali būti nešiojami įvairaus amžiaus žmonių – specialių apribojimų tam nėra. Tačiau svarbu įvertinti tokius aspektus kaip tinkamas jų įsidėjimas ir išsiėmimas. Vaikams dėl to kartais gali kilti keblumų. Jei priemonės atidžiai parinktos ir higieniškai naudojamos, jokių nesklandumų kilti neturėtų.
Ar spalvoti lęšiai neturi įtakos matomoms spalvoms?
Spalvoti lęšiai kuriami taip, kad pakeistų tik akies rainelės spalvą, todėl ties vyzdžiu jie yra bespalviai. Jei priemonės tinkamai įdėtos, jos neturėtų daryti įtakos matomoms spalvoms. Tiesa, regėjimas gali šiek tiek pasikeisti prietemoje, kuomet vyzdys išsiplečia.
Ar šios regos korekcijos priemonės gali iškristi iš akių?
Jei kontaktiniai lęšiai atitinka jūsų ragenos linkį ir yra įdėti teisingai, jie neturėtų iškristi iš akių. Išskirtiniai atvejai pasitaiko labai retai. Netyčia pametus lęšį, visų pirma reikėtų jį gerai nuplauti specialiu skysčiu ir įvertinti, ar priemonė nebuvo pažeista. Priešingu atveju ją reikėtų išmesti.
Kiek laiko saugu nešioti kontaktinius lęšius?
Galima rinktis skirtingų tipų kontaktinius lęšius: vienadienius, dviejų savaičių, mėnesinius ir t. t. Nuo to priklauso ir laikas, kurį juos saugu ir galima nešioti. Pavyzdžiui, pirmieji skirti tik vienkartiniam naudojimui, t. y. ne ilgiau nei vienai dienai. Po to juos reikia išsiimti ir išmesti. Ilgesniam nešiojimui skirtus lęšius, priklausomai nuo jų tipo, gali reikėti išsiimti prieš einat miegoti. Jų laikymui naudojama speciali dėžutė (konteineris) ir skystis.
Kontaktiniai lęšiai – praktiška ir patogi regos korekcijos priemonė. Iš pirmo žvilgsnio naudojimasis jais gali atrodyti pakankamai sudėtingas. Tačiau geriau su jais susipažinus dažniausiai viskas tampa kur kas paprasčiau. Jei ir jūs jau kurį laiką svajojate išbandyti lęšius, nedvejokite. Juk mėgautis puikiu įvaizdžiu ir dar puikesniu regėjimu – taip lengva.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!