Dumblui tvarkyti Panevėžys nori naudoti pažangias technologijas

Sausio mėnesį Panevėžio miesto mero pavaduotojas Aleksas Varna su Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos delegacija lankėsi Japonijoje, kur susipažino su atliekų tvarkymo sistema, nuotekų dumblo tvarkymo galimybėmis ir užmezgė bendradarbiavimo ryšius. Jau po mėnesio į Panevėžį atvažiavo japonų delegacija (joje – Japonijos premjero patarėjas Rikimu Jia), kurią domina naujų technologijų diegimo galimybės UAB „Aukštaitijos vandenys“ eksploatuojamoje miesto nuotekų valykloje.

Japonai nuotekų dumblui perdirbti naudoja pirolizę – termiškai apdirbdami dumblą išgauna energiją, nelieka atliekų.

„Kilo mintis tokią technologiją įdiegti miesto nuotekų valykloje, pasinaudojant ES struktūriniais fondais ir kitais finansavimo šaltiniais. Preliminariai sutarta, kad bendrą projektą vykdytų Savivaldybė su Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Japonijos atliekų perdirbimo įmonėmis“, – sakė vicemeras A. Varna.

Su Panevėžyje įdiegta nauja dumblo apdorojimo technologija galėtų susipažinti ne tik Lietuvos, bet ir ES šalių įmonės, kurioms aktualu saugus ir efektyvus dumblo ar kitokių atliekų tvarkymas ir energijos išgavimas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: