Elektrėnų marių pakrantė – neišnaudota erdvė ir laisvė improvizuoti

Pastaraisiais metais atsinaujinantys Elektrėnai jau dabar gali pasiūlyti įvairių rekreacinių veiklų tiek miesto gyventojams, tiek svečiams. Tačiau Kauno technologijos universiteto studentė Dovilė Pupeikytė sako, kad teritoriją Elektrėnų marių pakrantėje galima įveiklinti dar geriau.

Konkurse „Išmanusis miestas 8“ dalyvaujanti studentė pasirinko teritoriją Elektrėnų marių pakrantėje neatsitiktinai. Ji teigia, kad būtent šioje vietoje galima įgyvendinti įvairių projektų.

„Čia galima išplėsti miestą sukuriant naujus pėsčiųjų ir dviračių takus, pastatant visuomeninės paskirties pastatus ir vystant miesto infrastruktūrą bei urbanistiką.

Kauno technologijos universiteto studentė Dovilė Pupeikytė

Ši vieta pasižymi ne tik neabejotinai gražiu kraštovaizdžiu, bet ir neišnaudotomis erdvėmis bei laisve improvizuoti“, – sako D. Pupeikytė.

Kuriant naujus projektus, miestai sprendžia ne tik esamas problemas, bet ir orientuojasi į ateitį. Vis dėlto studentė D. Pupeikytė samprotauja, kad įsivaizduoti ateities miestus nėra lengva dėl nuolatinio vystymosi ir tobulėjimo.

„Tikiuosi, kad mano norima ateitis nėra tokia tolima, nes svajoju apie miestą, kuris būtų draugiškas aplinkai, kiek įmanoma žalesnis. Taip pat noriu tikėti, kad labiau bus vertinamas minimalizmas, kuris sumažins lenktynes tarp miestų.

Norėtųsi, kad būtų sukurtos išmanios erdvės, pritaikytos visoms amžiaus grupėms. Išmanūs namai, kurie tampa vis populiaresni šiomis dienomis, ateityje turėtų karaliauti“, – įsitikinusi D. Pupeikytė.

Nors fantastiniuose filmuose ateities miestai dažnai vaizduojami kaip utopinė vieta, kurioje dominuoja aukštosios technologijos ir skraidantys automobiliai, „Išmanaus miesto“ dalyvė tikina, kad viskas – daug paprasčiau.

„Viskas prasideda nuo geresnio ir taupesnio apšvietimo, naujoviškų žaidimų aikštelių, geresnių kelių, atsinaujinančių ar perdirbamų medžiagų. Tai gali tęstis iki išmaniųjų technologijų pritaikymo kasdieniame gyvenime: paprastesnis ir greitesnis keliavimo būdas, modernus būstas, galimybė nekenksmingoje aplinkoje praleisti laiką su šeima, mano nuomone, tai yra kiekvieno žmogaus siekiamybė“, – įsitikinusi mergina.

Ji taip pat atskleidžia, kad kurti įkvepia artimiausi žmonės – šeima, kuri visuomet suteikia idėjų, ko dar trūksta ir kas palengvintų buitį. O štai autoritetų, į kuriuos galėtų lygiuotis, Dovilė atranda universitete.

„Manau, kad vis dar ieškau savęs. Studijuodama stengiuosi lygiuotis į dėstytojus, nes jie yra artimiausi autoritetai. Žinoma, vienas iš svarbiausių autoritetų yra ir mano vadovė Odeta Viliūnienė, kuri turi begales kūrybingų minčių ir idėjų. Man artimas ir minimalizmas, nemėgstu kažko pompastiško. Į tai ir stengiuosi orientuotis“, – sako D. Pupeikytė.

Plačiau apie „Išmanusis miestas” projektą skaitykite: https://structum.lt/ismanusis-miestas/

Dalyvių registracija: https://structum.lt/im-registracija/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: