Liberalų sąjūdis. ELTA / Julius Kalinskas

EP mandatą iškovojęs P. Auštrevičius baiminasi populizmo bangos: rinkimų rezultatai – skambutis Lietuvos rinkėjams

Europos Parlamento (EP) mandatą laimėjęs liberalas Petras Auštrevičius sako, kad kai kurių populistinių partijų geras pasirodymas EP rinkimuose yra įspėjamasis skambutis Lietuvos rinkėjams prieš rudenį vyksiančius Seimo rinkimus.

„Šie rinkimai pakeitė tiek Lietuvą, tiek Europą. Nemanykime, kad šie pokyčiai yra galutiniai. Lietuva kiek pavėlavo į tą vadinamą populizmo traukinį. Deja, (…) kai kas bando vytis tuos procesus, kurie kai kuriose kaimyninėse valstybėse yra pajudėję jau anksčiau. To įrodymas – balsavimas už populistines jėgas, kurios kalba gražiai, žada daug, bet, manau, neturi nei galimybių, nei supratimo, kaip tuos pažadus įgyvendinti“, – žurnalistams spaudos konferencijoje teigė P. Auštrevičius.

„Manau, kad tai skambutis Lietuvos rinkėjams suklusti, prabusti – jei tendencija tęsis, galime turėti ne pačią geriausią situaciją šį rudenį“, – teigė politikas.

V. Čmilytė-Nielsen: liberalai savo tikslą pasiekė

Tuo metu partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymi, kad partija sekmadienį pasibaigusiuose EP rinkimuose pasiekė sau išsikeltą tikslą.

„Liberalų sąjūdžio tikslas šiuose EP rinkimuose buvo iškovoti vieną mandatą, tokį tikslą buvau įvardijusi ir prieš rinkimus. Sakėme, kad tokį rezultatą vertintume gerai, tai jis yra pasiektas“, – pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.

„Kuo taip pat norisi pasidžiaugti – kad EP yra išlaikyta proeuropietiška linija, radikalios jėgos nepaaugino savo gretų, tiek, kiek galėjo to būti. Tai, iš esmės, rezultatą tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje vertiname gerai“, – kalbėjo Seimo pirmininkės pareigas užimanti politikė.

Sekmadienį pasibaigusiuose EP rinkimuose daugiausiai mandatų iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Konservatoriams pavyko išlaikyti 3 savo atstovus Europos Parlamente. Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Kairioji politinė jėga iškovojo 2 mandatus. Po vieną mandatą atiteko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), Laisvės partijai, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS), Tautos ir teisingumo sąjungai (centristai, tautininkai) bei Liberalų sąjūdžiui.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: