Rasa Juknevičienė (Asm. archyvo nuotr.).

EP narė R. Juknevičienė: „Ukrainai reikalinga karinė ir politinė apsauga“

Trečiadienį Strasbūre vykusioje Europos Parlamento (EP) diskusijoje apie saugumo situaciją Europoje po Rusijos invazijos į Ukrainą, EP narė Rasa Juknevičienė paragino Europos Sąjungą teikti visokeriopą karinę pagalbą Europą ginantiems ukrainiečiams. Taip pat, pasak europarlamentarės, būtina jau dabar suteikti Ukrainai ES kandidatės statusą pagal ypatingą procedūrą, nes Ukraina narystės pareiškimą pasirašė krauju.

„Kviečiu Tarybą nebijoti Rusijos ir svarbiausio iššūkio mums patiems. Ukrainai reikalinga politinė apsauga“, – sakė R. Juknevičienė.

Be to, pasak jos, būtinas „visiškas Putino režimo ir Rusijos sulaikymas iki visiško embargo“.

EP narės teigimu, Rusijai sankcijas „reikia taikyti iki pat galo, kol paskutinis okupantas paliks Ukrainos žemę, visą jos teritoriją“.

R.Juknevičienė pažymėjo, kad saugumo situacija Europoje šiandien priklauso tik nuo vieno vienintelio dalyko – ar mes nugalėsime XXI amžiaus Hitlerį ir Staliną, pasivadinusį Putinu.

Pasak europarlamentarės, ar nugalėsime, priklauso nuo mūsų pačių.

„Vakar ukraineičių rašytoja Oksana Zabužko pasakė: „Ukrainiečiai nebijo Rusijos“. O kaip mes? Ar Europos Sąjunga bijo Rusijos? Ar bijo sunkumų? Ukrainiečiai gins savo žemę, o tuo pačiu – ir mus“, – sakė ji.

Posėdyje dalyvavo ir Estijos premjerė K. Kalas, ES vyr. įgaliotinis saugumo ir užsienio politikai Ž. Borelis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: