EP narys A. Kubilius kartu su tinklo „United for Ukraine” delegacija lankosi Kijeve

Tarptautinio parlamentarų tinklo „United for Ukraine“ koordinatorius, Europos Parlamento narys Andrius Kubilius bei šio tinklo atstovų delegacija, kurioje yra penkiolikos valstybių Užsienio reikalų komitetų vadovai bei jų pavaduotojai,  vasario 23-24 dienomis lankosi Kijeve (Ukraina), kur susitiks su aukščiausiais Ukrainos vadovais.

„Prieš metus, tik prasidėjus karui, ėmėmės iniciatyvos burti tarptautinį paramos Ukrainai parlamentarų tinklą. Dabar tinklas jungia daugiau nei 400 parlamentarų iš viso demokratinio pasaulio. Pavyko nemažai pasiekti telkiant Vakarų politinę paramą Ukrainai. Šiandieninė delegacija, kurią suorganizavo aktyvus tinklo narys Žygimantas Pavilonis, yra labai simbolinis ir reikšmingas tokios paramos ženklas. Tai akivaizdus įrodymas, kad Ukrainos pergalė yra mūsų bendras reikalas. Ukrainiečiai aukštai vertina tinklo veiklą, o Rados Pirmininkas R. Stefančiuk kaip padėkos ženklą įteikė aukščiausią Rados apdovanojimą, nesustoju kartoti, kad ne ukrainiečiai mums, o mes ukrainiečiams turime iš širdies dėkoti už jų kovą, – sakė A. Kubilius. – Vizitas vyksta Aukščiausios Rados pirmininko Ruslano Stefančiuko kvietimu. Taip pat delegacija aplankys išlaisvintas teritorijas Kijevo regione, dalyvaus parodoje „Vieneri metai po Rusijos kriminalinės invazijos Ukrainoje“.

2022 m. kovą  Europos Parlamento, nacionalinių parlamentų ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados (Verkhovna Rada) įvairioms partijoms ir valstybėms atstovaujančių narių iniciatyva įsteigtas tarptautinis tinklas – „United for Ukraine (U4U)“ („Vieningi už Ukrainą“) vienija parlamentarus, aktyviai remiančius V. Putino puolamos Ukrainos europietišką ateitį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: