A. Kubilius (Asm. arch. nuotr.)

EP narys A. Kubilius siūlo boikotuoti JT Saugumo Tarybos procedūras, kol jai pirmininkaus Rusija

Trečiadienį prasidėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje europarlamentaras Andrius Kubilius prieš pagrindinių debatų pradžią priminė kolegoms, kad kovo 17 d. (t.y., prieš dvi savaites) Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) išdavė arešto orderį Vladimirui Putinui dėl karo nusikaltimo – ukrainiečių vaikų neteisėtos deportacijos.

„Turėtume pasveikinti TBT dėl šio svarbaus sprendimo: Ukraina išties nusipelno tarptautinio teisingumo dėl Putino režimo nežmoniško ir nusikalstamo elgesio. Kita vertus, dar prieš kurį laiką Europos Parlamentas didele balsų dauguma pritarė, jog būtų įsteigtas Specialusis Tribunolas karo agresijai, kuri yra visų karo nusikaltimų pagrindas, tirti, ir paprašė ES institucijų imtis tarptautinės lyderystės steigiant tokį Tribunolą. Tebelaukiame, kol bus įgyvendinta mūsų politinė valia dėl Specialiojo Tribunolo įsteigimo“, – kalbėjo A. Kubilius. Todėl, pasak jo, reikalinga EP Pirmininkės R. Metsolos politinė lyderystė, kad tai būtų įgyvendinta.

EP narys pažymėjo, kad yra ir dar vienas susijęs ir skubus klausimas: Už dviejų dienų, balandį, Rusija rotacijos būdu mėnesiui užims pirmininkaujančio kėdę Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

„Klausimas paprastas: ar gali nusikaltėliai pirmininkauti JT Saugumo Tarybai? Demokratijos turėtų boikotuoti JT Saugumo Tarybos procedūras, kol jai pirmininkaus Rusija“, – sakė A. Kubilius.

Jis paprašė Europos Parlamento pirmininkės R. Metsolos padaryti specialų pareiškimą visų EP narių vardu, paremiant tokią tarptautinio boikoto iniciatyvą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: