Estijos bibliotekininkų vizitas Panevėžyje

Bibliotekos sulaukia ne tik lankytojų, ateinančių pasiimti knygų, perversti spaudą ar pasinaudoti internetu, bet ir turistų iš svečių šalių, kurie nori iš arčiau susipažinti su Lietuvos bibliotekomis.

Rugpjūčio 23 dieną Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešnage lankėsi 47 bibliotekininkų delegacija iš Estijos. Kolegos apsilankė Viešojoje bibliotekoje ir vaikų literatūros skyriuje „Žalioj pelėda“. Svečius sutiko ir ekskursiją jiems vedė bibliotekos direktorė Loreta Breskienė.

Ji papasakojo, kad Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka – viena jauniausių savivaldybių viešųjų bibliotekų Lietuvoje, turinti 8 padalinius. Čia skaito 14 procentų miesto gyventojų (12 500), per metus įvyksta apie 1000 renginių, dirba 41 bibliotekininkas.

„Suaugusiuosius kviečiame į kompiuterinio raštingumo kursus, vaikams ir jaunimui siūlomi neformalios veiklos užsiėmimai – 3D modeliavimas, sustabdyto kadro filmukų kūrimas, skaitmeninė fotografija, vasarą vyksta vaikų užimtumo stovyklos. Bibliotekose veikia skaitytojų klubai – senjorų „Pabūkime kartu“, rankdarbių „Laumė“ ir „Kūrybos karuselė“, vaikų saviraiškos „Šlepetė“ ir „Dryžuota kojinė“. Gyvenimas verda ne tik bibliotekų erdvėse, bet ir už jos ribų. Aktyviai dalyvaujame miesto gimtadienio, Vasarvidžio, Kalėdinės mugės šventėje, EXPO Aukštaitija renginiuose“, – patirtimi dalinosi L. Breskienė.

Ekskursijos metu svečiai buvo susipažino su bibliotekos funkcinėmis erdvėmis, diskutavo bibliotekinio darbo klausimais.

Susitikimo pabaigoje L. Breskienė svečiams įteikė lankstinukus anglų kalba apie mūsų biblioteką, o taip pat pradžiugino ir 3D spausdintuvu gamintais originaliais knygų skirtukais.

Pasidalinę veiklos patirtimi ir įspūdžiais, kolegos bibliotekininkai atsisveikindami padėkojo už šiltą priėmimą, pasidžiaugė kūrybingu bibliotekininkų darbu ir pasiekimais, ir atsidėkodami įteikė direktorei leidinį „Did you know that there are over 100 exciting, quirky, unique and important reasons to visit Estonia“ (liet. „Ar žinojote, kad yra daugiau nei 100 įdomių, keistų, unikalių ir svarbių priežasčių aplankyti Estiją“).

Indrė Rapkevičienė,
vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: