Europarlamentarai ragina Lenkijos ir ES vadovybę spręsti kelių blokadą Lenkijos ir Ukrainos pasienyje

Beveik 20 Europos Parlamento įvairioms frakcijoms priklausančių narių, europarlamentaro Andriaus Kubilius iniciatyva, kreipėsi laišku į Lenkijos ir ES vadovybę kviesdami spręsti situaciją dėl tebesitęsiančios kelių kontrolės punktų blokados Lenkijos ir Ukrainos pasienyje dėl Lenkijos vežėjų streiko.

EP narių laiške pažymima, kad gruodžio 1 d. rytą prie Ukrainos ir Lenkijos sienos eilėje įvažiuoti į Ukrainą stovėjo apie 2 100 sunkvežimių. Kelias dienas eilėje laukę du Ukrainos sunkvežimių vairuotojai žuvo.

„Ši blokada ne tik kenkia Ukrainos ekonomikai karo metu, kai ES teikia finansinę pagalbą, siekdama ją stabilizuoti. Ji neigiamai veikia Ukrainos gebėjimą veiksmingai gintis nuo Rusijos agresijos, nes per šią sieną gabenama karinė įranga ir jos gamybai reikalingi komponentai. Tai taip pat daro neigiamą poveikį veiksmingam labai reikalingos humanitarinės pagalbos, kurią teikia Europos savanoriai, teikimui“, – teigia laišką pasirašiusieji europarlamentarai.

Jie taip pat atkreipia dėmesį, kad kitą panašią Ukrainos blokadą vykdo valstybė agresorė – Rusija, kuri naudoja karinę jėgą, kad užkirstų kelią laisvam priėjimui prie Ukrainos Juodosios jūros uostų.

„Ukraina kovoja su Rusijos invazija ir gina visą Europą, tačiau tuo pat metu susiduria su dviem blokadomis iš dviejų pusių: Rusijos ir kai kurių ES valstybių narių. Besitęsianti Lenkijos ir Ukrainos sienos perėjimo punktų blokada, panaši į Rusijos vykdomą blokadą prieš Ukrainą, ir Lenkijos vyriausybės nesugebėjimas imtis priemonių jai nutraukti, iš tikrųjų menkina daugelio europiečių, tame tarpe ir lenkų pastangas, kurie yra uolūs Ukrainos rėmėjai“, – pažymi politikai.

Pasak EP narių, tokia situacija yra visiškai nepriimtina – ji tarnauja tik Kremliaus interesams ir rimtai kenkia ne tik Lenkijos, bet ir visos Europos Sąjungos reputacijai.

„Būdami Europos Parlamento nariais, negalime likti tik stebėtojais, kai yra pažeidžiama svarbiausia Europos solidarumo vertybė – solidarumas su Ukraina“, – rašo parlamentarai.

Laiško autoriai taip pat atkreipia dėmesį į tą faktą, jog tarptautinė bendruomenė, įskaitant JT Generalinę Asamblėją, ne kartą patvirtino, kad dėl Rusijos agresijos Ukrainai padaryta žala, įskaitant ekonominę, ypač nuostoliai dėl Juodosios jūros kelių blokados Ukrainos grūdams, turės būti kompensuota, o Rusija bus priversta atlyginti žalą.

„Lenkijos ir Ukrainos sienos blokada daro nepaneigiamus nuostolius Ukrainos ekonomikai tuo metu, kai šalis ginasi ir gina ES šalis nuo Rusijos agresijos. Sienos kirtimo punktų blokados iniciatoriai, organizatoriai ir rėmėjai turėtų žinoti, kad bus teisėta, jeigu  ir jie turės atlyginti Ukrainai dėl blokados padarytus nuostolius“, – rašo europarlamentarai.

EP narių teigimu, tinkamai nereaguojant į „lenkų“ blokadą, kyla pagunda kitiems pasekti tokiu klaidingu pavyzdžiu.

„Sprendimas palengvinti Ukrainos sunkvežimių sienos kirtimą su ES buvo priimtas ES lygiu. Todėl tai turėtų būti ES lygmens veiksmas siekiant užtikrinti, kad būtų laikomasi ES sprendimo“, – pažymi politikai.

Pasak jų, Rusijos karo prieš Ukrainą metu jokios  ES šalies konkretaus ekonomikos sektoriaus problemas neturėtų daryti lemiamos įtakos, kad vardan jų būtų  pažeidžiami ES lygmens strateginiai  sprendimai ir vieningos  tarptautinės pastangas padėti Ukrainai laimėti karą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: