Asm. nuotr.

Europos Parlamente R. Juknevičienės iniciatyva įvyks paroda apie Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos istoriją

Šį antradienį, kovo 19 dieną, 18 val., Europos Parlamente Briuselyje bus atidaryta Rasos Juknevičienės organizuojama paroda apie Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos istoriją.

“Po ilgų pasirengimų pagaliau galiu pakviesti į renginį, kurį drąsiai vadinu istoriniu. Be šios istorijos nebūtų ir Kovo 11-osios sėkmės!”, – sako R. Juknevičienė.

Atidaryme sveikinimo žodį tars Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, o savo prisiminimais dalinsis Laisvės premijos laureatė ir viena Kronikos lyderių sesuo Bernadeta Mališkaitė bei ne vienerius metus JAV Kroniką platinusi visuomenininkė ir nepriklausomos Lietuvos diplomatė Gintė Damušytė.

Kronika – tai bene ilgiausiai gyvavusi pogrindžio publikacija visoje Sovietų Sąjungoje, sugebėjusi išlikti nesusekta ir nesustabdyta iki pat Nepriklausomybės. Kovo 19-tą dieną sukaks lygiai 52 metai nuo jos pirmojo numerio pasirodymo. Šimtų disidentų dėka, per 17 gyvavimo metų jų buvo išleista net 80. Kronikos medžiaga buvo platinama ne tik Lietuvoje, bet ir visoje SSRS bei Vakaruose. Disidentų slapta vežta į Maskvą, su garsių Rusijos disidentų pagalba ji pasiekdavo užsienio valstybių ambasadas, o iš ten – Vakarų Europą ir JAV. Lietuvoje ne vienas slapčia klausydavo Kronikos per Amerikos balsą iš už Atlanto.

Šiandien Kronikos istorija – tai ne tik šnipų romanus primenantys pasakojimai apie Lietuvos pogrindžio kūrybiškumą, drąsą ir atsidavimą. Tai ir įkvėpimas toliau telktis ir nebijoti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: