Ką aktualu žinoti baigiant mokyklą, pasakojo Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Laura Nakrošienė (TLK nuotr.).

Europos sveikatos draudimo kortelė: kas naujo?

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovus šio miesto Juozo Miltinio gimnazija pakvietė apsilankyti mokykloje. Kvietimo tikslas – papasakoti abiturientams, ką reikia žinoti apie sveikatos draudimą ir su juo susijusią sveikatos priežiūrą baigus mokyklą. Dėkojame mokiniams už itin atidų klausymąsi! Pro Jų ausis nepraslydo net smulkiausios detalės, ligonių kasos specialistų pasakytos tik tarp kitko. Būtent tai paaiškėjo patikrinus viktorina abiturientų per netradicinę pamoką įgytas žinias – teisingus atsakymus mokiniai bėrė kaip žirnius.

O ligonių kasos akcentuoja, kas naujo besiruošiant keliauti į kitas Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės valstybes, Šveicariją arba Jungtinę Karalystę – šalis, kuriose galioja Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK):

  • Šią kortelę jau galima gauti ne tik atvykus į teritorinę ligonių kasą, bet ir paštomatu, jei toks siuntimo būdas pageidaujamas užsisakant kortelę (siunčiama LP Express paštomatu). Siuntimo išlaidas apmoka ESDK gavėjas. Įsidėmėtina! Nuo šių metų balandžio mėn. neliko ESDK siuntimo paštu.
  • ESDK galioja 5 metus, nepriklausomai nuo to, kokiai apdraustųjų grupei priklauso jos gavėjas (trečiųjų šalių piliečiams ESDK išduodama iki leidimo gyventi Lietuvoje galiojimo termino pabaigos, bet ne ilgiau kaip 5 metams). Nurodytą laiką kortelė galioja tik apdraustam asmeniui. Jei privalomasis sveikatos draudimas nutrūksta, kortelė tampa negaliojančia ir jos turėtojas šia kortele naudotis nebegali.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: