Fejerverkai – džiaugsmas, galintis sukelti skausmo

Gruodžio mėnesį gausu švenčių, kurių metu neatsiejamu atributu tampa pirotechnikos gaminiai.

Dažnai nesusimąstant, kaip elgtis su pirotechnikos gaminiais, perkami fejerverkai ir jie sprogdinami. Dėl neteisingo ir neatsargaus elgesio su pirotechnikos gaminiais – pažeidžiant paprasčiausias saugumo taisykles, naudojant sprogmenis ne pagal paskirtį – gali sukelti skaudžių pasekmių.

Policija perspėja, kad būtina tiksliai laikytis instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Uždegus fejerverką, būtina stovėti saugiu atstumu, negalima fejerverkų leisti į kitus žmones, mesti po kojomis, uždegto fejerverko negalima laikyti rankose.

Pareigūnai primena, kad pirotechnikos gaminių negalima pardavinėti nepilnamečiams, rekomenduoja nepirkti fejerverkų iš pardavėjų, neturinčių sertifikatų. Perkant fejerverkus, vertėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų išoriškai tvarkingas. Pradedantiems naudotis petardomis siūloma pirkti kuo paprastesnius gaminius. Įspūdingos ir galingos pirotechnikos priemonės yra itin pavojingos – gali apkurtinti, todėl patartina degti juos kuo saugesniu atstumu, nesprogdinti uždarose erdvėse. Primygtinai rekomenduojama negaminti petardų patiems.

Policija primena, fejerverkų mėgėjams rekomenduojama įsigyti automobilinį gesintuvą, kad sprogdinant fejerverkus ir nepavykus to padaryti teisingai, būtų galima škart užgesinti. Svarbu švenčių metu saugoti save ir kitus, būti atsargiems. Atsitikus nelaimei, matomas žaizdas būtina praplauti tekančiu vandeniu, skubiai kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Rasa Černauskaitė

Superfejerverkai.lt – saugūs fejerverkai VIlniuje


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: