Fejerverkai ir Naujųjų metų tradicijos svetur

Nors fejerverkai dabar naudojami įvairių švenčių metu, pirma mintis, kuri aplanko išgirdus šį žodį, dažniausiai būna didžiosios metų šventės ir Naujieji metai. Be pirotechnikos gaminių gausos ir jų skleidžiamo triukšmo senųjų metų palydėtuvės prarastų bent pusę savo žavesio – būtent taip galvoja daugelis Lietuvos gyventojų.

Fejerverkai gera kaina vilioja ir jaunus, ir vyresnius, todėl galime džiaugtis išties įspūdingais pasirodymais. Vis dėl to, šventinės tradicijos pasaulyje tikrai gali nustebinti, todėl kyla klausimas, kaip kitose šalyse yra pasitinkami Naujieji metai ir ar vienas iš pagrindinių naudojamų atributų yra būtent fejerverkai?

Tokį klausimą uždavus Suomijos gyventojams, didžioji dalis jų pritariamai linksėtų galva – dar nuo senų laikų čia manoma, jog būtent fejerverkai padeda sulaukti sėkmės ir tuo pačiu išvaikyti visą blogą energiją. Praėjusių metų vargus nuplauna šioje šalyje itin mėgstama sauna, o po to ateina metas pasigėrėti įspūdingu pirotechnikos gaminių šou.

Čekijos gyventojai net nelaukia vidurnakčio ir fejerverkų pasirodymus rengti pradeda jau vidurdienį. Naujųjų metų išvakarės šioje šalyje yra viena triukšmingiausių švenčių metuose, todėl viduryje dienos pokšėti pradėję fejerverkai netyla iki pat vidurnakčio – jų kiekis vis intensyvėja, kol išmušus dvyliktai valandai pasiekiama didžiausia kulminacija.

Brazilija Naujųjų metų naktį turi net dvi dideles progas švęsti, kadangi šią dieną oficialiai prasideda ir vasaros atostogų sezonas. Patys vietiniai gyventojai nesikuklina pasakyti, jog sostinės paplūdimyje vykstantis fejerverkų šou yra pats įspūdingiausias visame pasaulyje – daugelis tautų tikriausiai galėtų tokiam teiginiui paprieštarauti, tačiau kad reginys tikrai atima žadą, ginčytis būtų sudėtinga.

Šiek tiek kitokios tradicijos vyrauja Ispanijoje, kur senuosius metus įprasta palydėti tradicine šeimos vakariene. Vietoj dvyliktos valandos fejerverkų šioje šalyje įprasta suvalgyti dvylika vynuogių ir tik tuomet prasideda tikrosios linksmybės, kuomet keliaujama pas draugus ir kaimynus. Keliauti nusiteikę ispanai rytą gali pasitikti visai kitame miesto gale ir tai tikrai niekam nesukels nuostabos.

Kiek tautų, tiek ir tradicijų – tokie žodžiai geriausiai apibūdintų bet kuriuos šventinius papročius. Vis dėl to, panašu, jog daugelyje tautų Naujieji metai neįsivaizduojami be įspūdingų dangų skrodžiančių fejerverkų.

Naujuosius metus bent kartą verta išbandyti atšvęsti minėtose šalyse – tai puikus nuotykis jūsų gyvenime. Kviečiame į tokį nuotykį leistis su kelionių agentūra https://venera.travel/ , kuri pasirūpins, kad jūsų naujametinė kelionė būtų be rūpesčių ir įsimintina.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: