Dust Bolt band

Festivalis „Devilstone“ skelbia pirmuosius vardus

Vienas ryškiausių Baltijos šalyse alternatyvios roko ir sunkiosios muzikos festivalis „Devilstone“ intensyviai ruošiasi septintajai vasarai ir skelbia pirmąsias 14 grupių iš sąrašo, kurį iš viso sudarys daugiau nei 40 vardų.

Festivalis tradiciškai vyks Anykščių Dainuvos slėnyje vidurvasarį, liepos 16-19 d., ir jo turinį sudarys gyvi muzikos koncertai trijose scenose bei nuo ketvirtadienio iki sekmadienio beveik nepertraukiamai besitęsianti programa. Debiutavęs kaip itin ekstremalios muzikos festivalis, „Devilstone“ nuo 2012 metų pasuko į platesnius alternatyvios muzikos vandenis ir šiandien tūkstantinei auditorijai gali pasiūlyti aukščiausio lygio roko ir sąžiningą proporciją ekstremalios muzikos.

Žanrų įvairove ir vizionieriškumu pasižymintis festivalis ir šiemet žada tiek žymių, ilgai gyvuojančių ir išskirtinį statusą turinčių vardų, tiek ir mažai kam žinomų, naujų, bet ypatingai perspektyvių grupių, po kurio laiko tampančių itin geidžiamomis daugelio festivalių scenose. „Turėsime itin įvairios muzikos, tačiau „Devilstone“ filosofija – neapsibrėžti žanrais, neapsiriboti jų klišėmis ir nebijoti plėsti muzikinės amplitudės. Festivalio publikai siekiame pristatyti ne konkrečius žanrus, bet muziką apskritai. Svarbiausia jos kokybė, kūrybiškumas, muzikalumas, suteikiama emocija. Tik tokiu būdu galima plėsti akiratį, atrasti ir pamėgti vis kažką naujo, netikėto ir unikalaus. To ir siekiame, tam festivalis ir skirtas“, – teigia organizatoriai.

Iš šių metų sunkiosios muzikos stovyklos pirmu numeriu pristatomi kanadiečių „death“ metalo virtuozai „Kataklysm“. Jau dvidešimt ketvirtus metus skaičiuojanti grupė ne veltui yra pripažįstami ir pelnę ikoninės „death“ metalo grupės įvertinimą ekstremalios muzikos pasaulyje. Festivalyje kraują taip pat ekstremaliai kaitins greitas ir užvedantis graikų „thrash“ metalo ketvertukas „Suicidal Angels“. Graikija nėra ta šalis, kur gimsta šio žanro perliukai, tačiau šia grupe gali drąsiai didžiuotis. Visiškai kitokią muziką pateiks „heavy / power“ metalą propaguojanti kita kanadiečių grupė „Striker“. Šis, su ne ką mažesne energija grojantis kolektyvas – puikus pavyzdys, kaip 2007-aisiais susikūrusi grupė gali pulsuoti senąja „heavy“ metalo dvasia.

Į lengvesnės muzikos pusę rikiuojasi švedų „stoner“ roko atsovai „Greenleaf“, 2014-aisiais išleidę vieną geriausių šio žanro albumų. „Post-roko“ melodijomis šįkart žada užburti „Maybeshewill“. Šie Jungtinės Karalystės atstovai groja vien instrumentinę muziką, hipnotizuojančią savo melodija. Muzika ne šėlti, bet atsigaivinti. Iš Norvegijos į festivalį taip pat atvyksta „Tombstones“, iš Švedijos – „The Moth Gatherer“.

Be plataus užsienio grupių pasirinkimo, savo kūrybą pateiks ir Lietuvos alternatyvios muzikos scenos atstovai. Vieni iš jų – „No Real Pioneers“. O net trys kitos lietuvaičių grupės pristatys savo debiutinius albumus! Tai „Phrenetix“, „Nrcssst“, „Au-Dessus“.

Festivalyje per visą jo istoriją jau yra groję tokios žvaigždės kaip „Arch Enemy“, „Anathema“, „Sepultura“, „Orange Goblin“, „Alcest“ ir kiti. 2015-ųjų vasarą, kaip ir kasmet, renginio lankytojų lauks ne tik kokybiška muzika, bet ir pozityvi energija bei nepamirštami įspūdžiai. Bilietus nuo balandžio 15 d. platina „Tiketa“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: