Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Panevėžio rajono bibliotekas

Spalio 8–30 d. Lietuvoje vyks tradicinis Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Tarptautiniuose festivaliuose kruopščiai atrinktus filmus bus galima pamatyti ne tik kino ir namų ekranuose – Panevėžio rajono viešosios bibliotekos (Beržų g. 50, Panevėžys), Velžio ir Smilgių kaimų bibliotekų lankytojai galės nemokamai žiūrėti visą festivalio programą.

Filmus galima žiūrėti bibliotekoje esančiuose kompiuteriuose, kuriems suteikta prieiga prie virtualios „Nepatogaus kino“ salės. Prisijungimus prie virtualios kino salės suteiks bibliotekos darbuotojas.

Rekomenduojame atsinešti savo ausines.

Kai kuriuos filmus Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje biblioteka pakvies žiūrėti kartu, po jų vyks pokalbiai su festivalio rengėjais ir filmų kūrėjais.

Kviečiame į šiuos bendrus kino seansus:

Spalio 11 d., antradienį, 14 val. filmo „Nothing Compares“ (rež. Kathryn Ferguson) peržiūra ir virtualus susitikimas su muzikologu, radijo laidų vedėju Ramūnu Zilniu.

Spalio 18 d., antradienį, 14 val. filmo „Tai, kas lieka kelyje“ (rež. Jakob Krese, Danilo Do Carmo) peržiūra ir susitikimas su festivalio programos sudarytojais.

Spalio 21 d., penktadienį, 16 val. filmo „Piknikas Morijoje“ peržiūra ir susitikimas su režisiere Lina Lužyte.

Spalio 25 d., antradienį, 16 val. lietuvių filmo „Geras gyvenimas“ peržiūra ir virtualus susitikimas su režisierėmis Marta Dauliūte ir Viktorija Šiaulyte.

Spalio 27 d., ketvirtadienį, 14 val. Filmo „Šiaurinė srovė“ peržiūra. Apie filmą, aplinkosaugą ir apie tai, kaip užbaigti „šiukšlių odisėjas“ mūsų upėse – pokalbis su „Nepatogaus kino“ ir atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ atstovais.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: