Fizinis aktyvumas svarbus ir karantino dienomis

Karantinas – laikas, kada kur kas mažiau būname lauke. Mažiau vaikštome. Visgi net ir šiuo laikotarpiu turėtume nepamiršti fizinio aktyvumo. Tiesa, šis neturėtų viršyti jums įprasto krūvio. O jei turite sveikatos sutrikimų, pirmiausia pasikonsultuokite su savo gydytoju. Panevėžio miesto savivaldybė pateikia Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas.

  1. Pasitelkite internetą ar specializuotą literatūrą.

Idealu, kai mankštai vadovauja ar ją prižiūri patyręs specialistas arba kineziterapeutas. Labai svarbu naudotis patikimais, mokslu grįstais informacijos šaltiniais. Savarankiškai galite pasidomėti tomis fizinio aktyvumo veiklomis, kurios nėra intensyvios, bet originalios, įdomios, pavyzdžiui, įvairūs šokių stiliai, lengvi žaidimai, nesudėtingi jogos pratimai ir pan. Kad mankštintis būtų lengviau ir linksmiau, sportuodami klausykitės mėgstamos muzikos. Prieš nuspręsdami sportuoti įvertinkite savo fizinį pasirengimą, nesirinkite sudėtingų, specialistų priežiūros reikalaujančių pratimų.

  • Paskirkite tikslų treniruotės laiką.

Rekomenduojama treniruotei skirti nuolatinį laiką. Numatykite apie 1 valandą, kad neskubėdami atliktumėte, ką esate suplanavę. Minimali mankštos trukmė suaugusiesiems yra 30, vaikams – 60 minučių.

  • Būtinai mankštinkitės bent kelis kartus per savaitę.

Mankštintis reiktų kasdien, jeigu neįmanoma – bent 2–3 kartus per savaitę. 3 vidutinio intensyvumo treniruočių per savaitę užtenka sveikatai palaikyti, bet kur kas geriau būtų tai daryti kasdien, nes taip greičiau ir lengviau suformuosite naują sveikatai naudingą įprotį.

  • Kai žiūrite televizorių, judėkite.

Jeigu namie esate ypač užsiėmę ir negalite skirti laiko būtent mankštai, pabandykite būti fiziškai aktyvūs kitais būdais. Tarkim, žiūrėdami televizorių žingsniuokite vietoje, sukite lanką, atlikite nesudėtingus pratimus sėdėdami ant gimnastikos kamuolio, minkite stacionaraus dviračio pedalus ir pan.

  • Naujai pažvelkite į paprastus namų ruošos darbus.

Visi įprasti namų ruošos ar ūkio darbai karantino laikotarpiu yra naudinga fizinė veikla (pvz., skalbimas, lyginimas, maisto gamyba, darbai sode ar darže ir kt.).

  • Aktyviai leiskite laisvalaikį su šeima.

Vaikams fizinis aktyvumas taps svarbus matant, kad jis svarbus ir malonus tėvams. Šeimos įpročiai ir vertybės išlieka visam gyvenimui. Jei vaikai reguliariai nelanko treniruočių, būtina jiems pasiūlyti kitų fiziškai aktyvių veiklų.

  • Visada galvokite apie mankštinimąsi kaip apie būtiną ir svarbų užsiėmimą.

Atminkite: fizinis aktyvumas lemia geresnę sveikatą, tobulina kūno formas, padeda vengti lėtinių neinfekcinių ligų, sukuria teigiamų emocijų.

Svarbiausia, kad pasirinkta veikla teiktų malonumą, pasitenkinimą ir būtų jums įdomi.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: