FK „Panevėžys“ įveikė „Atlantą” ir užsitikrino penktąją vietą

Gintaras Brazdžionis

Šįvakar Lietuvos A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ išvykoje žaidė su Klaipdėdos „Atlantu“. Šį susitikimą rezultatu 4:1 (1:1) laimėjo panevėžiečiai.

Rungtynes Klaipėdoje sėkmingiau pradėjo svečiai ir jau 12-ąją mačo minutę pelnė pirmąjį susitikimo įvartį. Netoli „Atlanto“ baudos aikštelės šeimininkai neleistinai pagriovė Sebastianą Vasquezą. Standartinės padėties metu iš pradžių šeimininkus išgelbėjo skersinis, tačiau antruoju bandymu Aleksandras Jerkinas pasiuntė kamuolį į vartus.

Dar vieną neblogą progą pasižymėti panevėžiečiai turėjo 17-ąją susitikimo minutę, bet S. Vasquezas iš dėkingos padėties smūgiavo šalia „Atlanto“ vartų virpsto.

Kėlinio viduryje šeimininkai pradėjo žaisti aktyviau nei mačo pradžioje. Nors klaipėdiečiai sukūrė kelias standartines padėtis netoli „Panevėžio“ baudos aikštelės, itin pavojingų momentų prie Rafaelio Broetto ginamų vartų nebuvo.

Sužaidus pusvalandį šiame susitikime „Panevėžio“ treneriai turėjo atlikti priverstinį keitimą. „Atlanto“ žaidėjas Nikita Juhnevičas labai šiurkščiai sužaidė prieš S. Vasquezą. Po šio momento kolumbietis rungtynių tęsti nebegalėjo, o jo vietą aikštėje užėmė Patrikas Bordonas.

35-ąją susitikimo minutę „Atlanto“ komandai pavyko išlyginti rezultatą. „Panevėžio“ gynėjai nesėkmingai bandė išmušė kamuolį iš savo baudos aikštelės, o šeimininkai tuo pasinaudojo ir surengė rezultatyvią ataką, kurią išpildė Darvydas Šernas.

44-ąją mačo minutę panevėžiečiai turėjo puikią galimybę išsiveržti į priekį. Po tikslaus perdavimo iš aikštės gilumos Ernestas Veliulis vienas išbėgo prieš „Atlanto“ vartininką Luką Paukštę, bet jo įveikti nesugebėjo.

Poilsio komandos išėjo esant lygiam rezultatui 1:1.

Jau pačioje antroje kėlinio pradžioje vėl panevėžiečiai turėjo progą pasižymėti, bet savo vartus išgelbėjo „Atlanto“ vartininkas L. Paukštė.

55-ąją mačo minutę klaipėdiečių baudos aikštelėje „Atlanto“ žaidėjas neleistinai pagriovė Ernestą Veliulį, už ką rungtynių teisėjas nedvejodamas paskyrė 11 m baudinį į šeimininkų vartus. „Panevėžio“ kapitonas Paulius Janušauskas tiksliai realizavo baudinį ir vėl išvedė savo komandą į priekį – 2:1.

64-ąją rungtynių minutę „Panevėžys“ jau pirmavo dviejų įvarčių persvara. Kilus sumaiščiai klaipėdiečių baudos aikštelėje pirmasis prie kamuolio suskubo P. Bordonas ir pasiuntė jį į „Atlanto“ vartus.

72-ąją minutę Pavelas Krukas tiksliu smūgiu pelnė dar vieną įvartį „Panevėžio“ komandai – 4:1.

Įveikę „Atlanto“ futbolininkus panevėžiečiai, nepriklausomai nuo likusių dviejų susitikimų baigties, šių metų Lietuvos A lygos čempionate užsitikrino penktąją vietą.

Panevėžiečiai su „Atlantu“ žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Tomas Kačerauskas, Vytas Gašpuitis, Mantas Fridrikas, Pavelas Krukas, Lukas Čerkauskas, Aleksandras Jerkinas (59 min. Sidy Sagna), Tautvydas Eliošius, Ernestas Veliulis, Paulius Janušauskas (76 min. Tomas Salamanavičius), Sebastianas Vasquezas (32 min. Patrikas Bordonas).

Šių metų šalies A lygos čempionate „Panevėžio“ komandai liko sužaisti dvejas rungtynes. Lapkričio 23 dieną panevėžiečiai išvykose susitiks su „Kauno Žalgiriu“, o sezoną baigs lapkričio 27 dieną namuose rungtynėmis su Vilniaus „Riteriais“.