FNTT nuotr.

FNTT įtarimai Panevėžio rajono įmonės vadovui

Antrinių žaliavų perdirbimo įmonės vadovui ir bendradarbiavusiam techninės įrangos tiekėjui – įtarimai apgaule gavus Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas, siekiančias beveik 800 tūkst. eurų. Ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra, atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdyba.

Panevėžio rajone įsikūrusi antrinių žaliavų perdirbimo įmonė, su Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašiusi paramos sutartį, vykdė 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Eco-inovacija LT+“. Įmonė buvo įsipareigojusi įsigyti naują įrangą savo veiklai modernizuoti, tam buvo išmokėta 759 tūkst. eurų ES paramos. Įtariama, kad įmonės vadovas galėjo įsigyti įrengimų už žymiai mažesnę kainą bei teikti projektą administruojančiai agentūrai neteisingus duomenis apie vykdytus pirkimus, įsigytą įrangą, galimai siekdamas suklaidinti agentūrą. Valstybės biudžetui ir ES galimai padaryta žala siekia per 759 tūkst. eurų.

FNTT pareigūnai, siekdami atskleisti nusikalstamas schemas ir jos organizatorius, Kauno ir Panevėžio apskrityse atliko 8 kratas įtariamųjų gyvenamosiose vietose, įmonėse, automobiliuose, paimti su ikiteisminiu tyrimu susiję dokumentai, kompiuterinė įranga.

Per kratas buvo sulaikytas vienas asmuo, dviem asmenims pareikšti įtarimai dėl kreditinio sukčiavimo, du asmenys apklausti kaip specialieji liudytojai.

Ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, tęsiamas.

Griežčiausia bausmė už kreditinį sukčiavimą, kai apgaule buvo gautas kreditas, paskola ar tikslinė parama, subsidija ar dotacija ir dėl to valstybės ar Europos Sąjungos institucija patyrė didelę turtinę žalą – laisvės atėmimas iki ketverių metų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: