FNTT nuotr.

FNTT: neteisėtai elektroninių cigarečių prekyba vertęsis anykštėnas stos prieš teismą

Elektroninėmis cigaretėmis be licencijos prekiavęs Anykščių gyventojas užsitraukė teisėsaugos nemalonę ir turės aiškintis teisme. Įtariama, kad taip pat vyras galėjo nesumokėti per 14 tūkst. eurų akcizo mokesčių, praneša Finansinių tyrimų tarnyba (FNTT).

Anot FNTT, atlikę tyrimą pareigūnai išsiaiškino, kad anykštėnas per dvi Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje įsteigtas bei paties valdomas bendroves užsiėmė didmenine tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių prekyba, neturėdamas teisės verstis tokia veikla.

Įtariama, kad asmuo trejus metus prekiavo kaitinamosiomis lazdelėmis ir elektroninių cigarečių pildymo skysčiais, kurių sudėtyje yra nikotino, bei CBD produkcija nebūdamas registruotas „Mokesčių mokėtojų“ registre, nemokėdamas akcizo ir neturėdamas licencijos (leidimo) jomis prekiauti.

Nustatyta, kad šias medžiagas kaltinamasis galėjo įsigyti iš Europos Sąjungoje veikiančių prekiautojų. Iš viso, įtariama, buvo įsigyta beveik 77 litrų elektroninių cigarečių pildymo skysčio, kurio sudėtyje yra nikotino, per 2,8 tūkst. pakelių kaitinamųjų lazdelių. Bendra šio pirkinio vertė galėjo siekti beveik 60 tūkst. eurų.

Taip pat įtariama, kad asmuo, būdamas Lietuvoje įsteigtos bendrovės vadovu, galėjo aplaidžiai tvarkyti finansinę apskaitą – neregistruoti ūkinių operacijų, apskaitos dokumentų, netvarkyti apskaitos registrų pagal reikalavimus. Tyrimo duomenimis, vyras galimai nesilaikė Akcizų įstatymo nuostatų, pagal kurias akcizų mokestis turi būti apskaičiuojamas kas mėnesį, ir turi būti mokamas akcizo mokestis už kaitinamojo tabako produktus.

Skelbiama, kad per trejus metus, vykdant tokią tokiu nelicencijuotą veiklą, į valstybės biudžetą galėjo būti nesumokėta daugiau nei 14 tūkst. eurų akcizo mokesčių.

Už aplaidų finansinės apskaitos tvarkymą teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki dvejų metų. Už neteisėtą vertimąsi ūkine finansine veikla neturint tam leidimo (licencijos) galima griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų. Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų. Teismas už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, kurių vertė viršija 150 MGL, bet neviršija 400 MGL dydžio sumos, gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki ketverių metų.

ELTA (ELTA)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: