Fotografijos galerijoje – geriausi šalies spaudos fotografų kadrai

Kovo 25 d. 17 val. Fotografijos galerijoje bus atidaryta paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2014“ ir pristatytas spaudos fotografijos albumas.

Panevėžiečiai parodoje galės pamatyti jau tryliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ vienerių metų geriausius šalies spaudos fotografų darbus, kuriuos įvertino autoritetinga tarptautinė komisija.

Parodoje šalia kitų Lietuvos fotografų eksponuojami „Auksinio kadro“ apdovanojimus pelniusių panevėžiečių darbai: Andriaus Repšio fotografija, nugalėjusi „Gyvenimo“ temoje ir Valentino Pečinino darbas, pelnęs jam laurus „Sporto“ temoje. Taip pat bus galima pamatyti panevėžiečių fotografų Stasio Povilaičio ir Kęstučio Čepėno užfiksuotas įspūdingiausias metų akimirkas, patekusias į konkurso finalą temoje „Gamta ir jo apsauga“, bei nacionalinės premijos laureato Algimanto Aleksandravičiaus portretus, nominuotus šioje kategorijoje.

Praėjusiais metais konkursui „Lietuvos spaudos fotografija“ 153 šalies fotografai pateikė arti šešių tūkstančių nuotraukų. „Šio konkurso tikslas – suteikti erdvę nekasdieniam fotografiniam požiūriui, dažnai kiek kitokiam, nei sutinkame spaudos ar interneto puslapiuose. Konkurso idėja – skatinti fotografijomis ne tik informuoti, bet ir pakviesti stabtelėti, pamąstyti, įvertinti, apibendrinti. Tai pasiekti šiandieniniame iš visur plūstančių vaizdų sraute nėra lengva“, – teigia konkurso iniciatorius, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

Pirmą kartą nacionalinis spaudos fotografijos konkursas Lietuvoje surengtas 2002 metais, jame dalyvavo 70 autorių, konkursui pristačiusių daugiau nei 1500 nuotraukų. Kiekvienais metais yra išleidžiamas geriausių konkurso fotografijų albumas, o paroda keliauja po ekspozicijų erdves visoje Lietuvoje.

Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2014“ Panevėžyje veiks iki balandžio 19 dienos.
 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: