Fotografijų konkurso „Budinti Lietuva“ antroji vieta – pasvaliečiui

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šiais metais  tradiciškai surengė fotografijų konkursą „Budinti Lietuva“.  Jam buvo pateikta per 80 nuotraukų. Konkurse dalyvavo  21 valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas ir darbuotojas.

„Nuotraukos turi išliekamąją vertę. Jose užfiksuota tai, kuo gyvename, kaip dirbame. Ačiū visiems, kurie dalyvavo šiame fotografijų konkurse. Daugelis šių nuotraukų papildys valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos metraštį. Jos bus eksponuojamos departamente ir Vidaus reikalų ministerijoje”, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius, apgailestaudamas, kad koronaviruso pandemija ir prasidėjęs karantinas atėmė progą visiems susirinkti ir iškilmingoje aplinkoje įteikti apdovanojimus nugalėtojams. Šį kartą jie buvo kiekvienam įteikti atskirai.

Pirmąją vietą pelnė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos vyriausiojo specialisto Mindaugo Stakausko nuotrauka. Dvi antrąsias vietas laimėjo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos budinčios pamainos skyrininko Aurelijaus Lipinsko ir Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pasvalio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 3-iosios pamainos ugniagesio gelbėtojo Fausto Norvaišos fotografijos. O tris trečiąsias vietas užėmė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos vyresniojo ugniagesio gelbėtojo Audriaus Alaunio, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-osios komandos ugniagesio gelbėtojo Aido Dziuso ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus ugniagesio gelbėtojo Vaclavo Staniulio  nuotraukos.

O  dabar  susipažinkime su konkurse pirmąją vietą užėmusios  nuotraukos autoriumi.  Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos viršininko pavaduotojas Mindaugas Stakauskas jau 10 metų nesiskiria su fotoaparatu. Jo archyvuose – tūkstančiai nuotraukų, kuriose užfiksuotos ne tik šeimos akimirkos, bet ir gamta, žmonės ar ugniagesių gelbėtojų darbas.

„Daug nuotraukų, kuriose būtų atspindėtas ugniagesių gelbėtojų darbas, neturiu, – sako fotokonkurso nugalėtojas. – Kai atvažiuoji į gaisrą, nuotraukos nerūpi, turi dirbti. Negali dėl fotografijos aukoti žmonių gyvybės ar turto. Vieną kitą kadrą gali padaryti nebent užgesinus gaisrą, tačiau ugniagesiai nelabai nori fotografuotis. O fotografijai reikia pasirengimo, idėjos ir savanorio, kuris sutiktų fotografuotis“.

M. Stakauskas sako nustebęs, kad laimėjo būtent ši nuotrauka: „Aš tikėjausi, kad bus išrinkta kita. Nuotrauka, kuri laimėjo, yra iš mokomųjų pratybų, kuriose buvo likviduojamas cheminis incidentas. Joje užfiksuotas „medituojantis“ 1-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Daniel Novoslavskij. Po pratybų visi buvo pavargę ir jis taip ilsėjosi.“

Pasak M. Stakausko, jis mėgsta fotografuoti žmones. „Man patinka reportažinė fotografija, kadrai, kurie yra tikri, kuriuose žmonės nepozuoja. Svarbiausia, kad viskas būtų natūralu. Visada norisi sukurti kažką nematyto, įspūdingo. Gal todėl labai traukia fotografuoti ir gamtą – saulėlydį, saulėtekį, rūkus. Taip pat mėgstu išbandyti ir makrofotografiją, kurioje galiu užfiksuoti ne tik mažą skruzdėlytę, bet ir jos akis.“

Dar viena M. Stakausko aistra – fotografija iš oro. Kaip sako fotografas, dronai – ir jo pomėgis, ir poilsis: „Esu jau ne vieną jų pakeitęs per penkerius metus. Pradėjau nuo mažyčio drono, o po to jie vis didėjo. Fotografijai iš oro skiriu daug laiko, nes su dronu galima padaryti daug įspūdingų vaizdų.“

M. Stakauskas teigia, jog savo archyve turi labai daug nuotraukų. „Turiu ir savo specifiką, kaip jas rūšiuoju. Bet matau, kad jau reikia susikurti sistemą, kad būtų galima kažką surasti, nes neretai nuotraukos užsimeta ir pasimiršta“, – sako fotokonkurso nugalėtojas, pasirengęs ir ateityje visus stebinti meninėmis fotografijomis.     


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: