Fotografijų paroda „Aplenk ligą“ atkeliavo į Panevėžį

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) kovo pabaigoje oficialiai atidaryta socialinės akcijos „Aplenk ligą“ fotografijų paroda atkeliavo į Panevėžį. Nuotraukas, kuriose įamžinti garsūs mūsų šalies sportininkai – šios akcijos ambasadoriai, jau galima pamatyti VšĮ Panevėžio miesto poliklinikos I aukšto fojė.

Per fotografijas Europos čempionas, olimpinių sidabro ir bronzos medalių laimėtojas penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, pasaulio ir Europos čempionas, olimpinių žaidynių olimpinių sidabro ir bronzos medalių laimėtojas penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis, olimpinė ir pasaulio čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Europos ir pasaulio čempionė irkluotoja Donata Vištartaitė, pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė penkiakovininkė Ieva Serapinaitė, Lietuvos ir Lietuvos žaidynių čempionas penkiakovininkas Vladislavas Sosnovskij kviečia aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, nemokamai išsitirti dėl vėžio, sveikai gyventi ir nebūti abejingais gerai savijautai.

Gegužės 6-ąją parodos pristatyme dalyvavęs Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas pasidžiaugė, kad į socialines akcijas įsijungia visuomenėje žinomi žmonės. Meras prisipažino, kad priminimas rūpintis sveikata naudingas ir jam pačiam, tad sakė neabejojantis, jog daugelį žmonių, per rūpesčius pamirštančių apsilankyti pas gydytoją arba nerandančių tam laiko, socialinė akcija privers susimąstyti.

„Visuomenėje žinomų žmonių autoritetas ir iniciatyvumas – ko gero, paveikiausia priemonė, siekiant atkreipti kiekvieno mūsų dėmesį į savo ir artimųjų sveikatą. Esu dėkingas akcijos organizatoriams ir miesto poliklinikai už galimybę panevėžiečiams pamatyti parodą. Tikiuosi, kad ši ekspozicija atkreips ne vieno dėmesį, paskatins sveikai gyventi, išsitirti ir taip padės užbėgti už akių klastingiausioms ligos“, – sakė meras R. Račkauskas.

Pasak Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktoriaus Jono Narbuto, Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamos prevencijos programos vykdomos gerą dešimtmetį. Gyventojų dalyvavimą jose skatina ir SAM, ir ligonių kasos, ir medikai, tačiau vis tik yra dar nemažai žmonių, nesirūpinančių savo sveikata, nepasinaudojančių jiems sudarytomis galimybėmis nemokamai išsitirti dėl krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Tikimasi, kad į žymių sportininkų kvietimą atsilieps bent dalis panevėžiečių ir kitų rajonų gyventojų, juolab kad paroda, atidaryta pirmiausia toje gydymo įstaigoje, kuri turi daugiausia prirašytų gyventojų, visą vasarą keliaus po įvairias Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigas. Ji bus lyg paskatinimas mokytis iš svetimų klaidų ir nerizikuoti savo sveikata.

Panevėžio miesto poliklinikos direktorės Irenos Čeilitkienės teigimu, raginti gyventojus tikrintis sveikatą reikia nuolat, vieni medikai nepajėgūs to padaryti, tad sveikintinos įvairios skatinimo priemonės. Pasak įstaigos vadovės, tenka apgailestauti, kad į polikliniką pasitikrinti dėl onkologinių, širdies ir kraujagyslių ligų atvyksta tik maždaug 50–60 proc. pakviestų asmenų, nors kuo anksčiau išaiškinti ligą, neleisti jai plisti tam, kad galėtum džiaugtis gyvenimu, neabejotinai svarbu. Tai rodo ir statistika. Pavyzdžiui, net 60 proc. slapto kraujavimo testų rezultatų vykdant storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką įstaigoje, yra teigiami, iš jų 20 proc. rasta patologija, taip pat išaiškinta labai daug ikivėžinių susirgimų.

Atidarius parodą Vilniuje pastebėta, kad sportininkų indėlis į socialinę iniciatyvą jau duoda rezultatų: pastebimas aktyvesnis susidomėjimas prevencinėmis programomis. Akcijos sumanytojai dėkingi sportininkams, atlikusiems kilnų darbą.

Socialinės akcijos „Aplenk ligą“ iniciatoriai – VLK ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Ši iniciatyva prasidėjo praėjusių metų pabaigoje surengus meninę fotosesiją, sukūrus vaizdo klipą. Dar vienas akcijos produktas – fotografijų paroda. Ji gegužės viduryje iš Panevėžio miesto poliklinikos keliaus į Respublikinę Panevėžio ligoninę, vėliau – į Pasvalį, Kupiškį, Rokiškį, Anykščius, Molėtus, Uteną, Zarasus, Ignaliną. Tuo pat metu paroda keliaus po visą Lietuvą ištisus metus – šalies ir savivaldos institucijas, gydymo įstaigas, vaistines ir kitus socialinius partnerius. Tikimasi, kad sportininkų skelbiama žinia gyventi sveikai ir rūpintis sveikata pasklis plačiai ir dėl to padaugės gydymo įstaigose besitikrinančių žmonių.


Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: