Linos Kovalevskienės nuotr.

Futbolo ateitis Ignalinoje

Kovo 5 d. Ignalinoje lankėsi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius, Utenos apskrities futbolo federacijos prezidentas Dainius Širvys, LFF Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Laurynas Vairys. Svečiai priimti savivaldybėje, jie susitiko su meru Laimučiu Ragaišiu, Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro direktoriumi Darginu Mikėnu, Sporto skyriaus vedėju Jonu Paslausku. 

LFF prezidentas Ignalinai siūlė pagalvoti apie didesnį dėmesį futbolui ir apsvarstyti jo vystymo galimybę per privačią partnerystę. Geru pavyzdžiu buvo įvardintas proveržį šioje sporto šakoje padaręs Visaginas, kuriame buvo įkurta Futbolo akademija, sugebėjusi pritraukti tris kartus daugiau vaikų, dabar dalyvaujančių profesionaliose futbolo treniruotėse. Gera žinia pasiekė ir Ignaliną, todėl yra tėvelių, vežančių savo vaikus treniruotis Visagine. Merui siūlyta galimybė Ignalinoje steigti Futbolo akademijos filialą. Kalbėta ir apie infrastruktūros atnaujinimą. Ignalina, kaip pastebėjo LFF atstovai, neturi tinkamo stadiono, kuris tiktų žaisti futbolo varžybas 11 prieš 11-ka.

Meras L. Ragaišis akcentavo esminį dalyką  – siekti, kad rajono vaikai būtų fiziškai aktyvūs, stiprūs, sveiki, kad jie kuo aktyviau dalyvautų sportinėje veikloje, plėstų akiratį, matytų sporto lyderius, žvaigždes, turėtų motyvacijos. ,,Smagu, kad mūsų parengti vaikai yra pastebimi, pakviečiami tobulinti savo sugebėjimus ir išplaukia į platesnius vandenis. Futbolo sporte galime paminėti gerai visiems žinomą ignalinietį Paulių Golubicką. Kalbant apie infrastruktūrą, tai  naujo stadiono statyba tikrai nėra numatyta mūsų strateginiuose planuose. Svarbesni darbai – gerinti Lietuvos žiemos sporto centro bazę, nes būtent tuo esame išskirtiniai Lietuvoje. Taigi, racionaliai skaičiuojant, protingiau būtų vežti vaikus  į Visagino futbolo bazę. Futbolo akademijos filialo steigimo klausimą galima svarstyti…“,– kalbėjo meras.

Pokalbio pabaigoje buvo sutarta, kad į Ignaliną atvyks Visagine veikiančios Futbolo akademijos atstovai, susipažins su esama situacija, pristatys savo veiklą. Šiuo metu Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centre dirbantis treneris Tadas Bernotas treniruoja 46 jaunuosius futbolininkus (berniukus ir mergaites).

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: