Pixabay nuotr.

G. Nausėdos kvietimas išgerti kavos nėra vienintelis VRK apskųstas atvejis: komisija gavo pranešimų ir dėl kitų kandidatų

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ketvirtadienį pradėjus nagrinėti gyventojų skundus dėl prezidento Gitano Nausėdos rinkiminės kampanijos, kviečiant už jį pasirašiusius rinkėjus išgerti kavos, komisijos pirmininkė Lina Petronienė pažymi, kad VRK yra gavusi skundų ir dėl kitų kandidatų.

„Tikrai esame gavę nemažai (skundų – LRT), jie yra nagrinėjami“, – LRT radijui teigė L. Petronienė.

Pasak komisijos pirmininkės, daugiausia skundų yra gauta dėl galimų reklamos pažeidimų – nepažymėtos reklamos dalinimosi socialiniuose tinkluose, taip pat jos apmokėjimo.

Ketvirtadienį antros kadencijos siekiantis šalies vadovas socialiniame tinkle „Facebook“ dalinosi kvietimu pasirašyti už jį, kaip kandidatą į prezidento postą, o su tam tikra dalimi pasirašiusiųjų žadėjo išgerti kavos. Visgi antros kadencijos siekiančio prezidento G. Nausėdos pasiūlymas po gyventojų kreipimųsi atsidūrė VRK akiratyje.

VRK nurodo tą pačią dieną gavusi skundus, G. Nausėdai išsiuntę priminimą, kad Rinkimų kodeksas draudžia papirkti rinkėjus dovanomis už balsavimą, įskaitant parašų rinkimų laikotarpį.

ELTA primena, kad VRK šią savaitę vienuolikai kandidatų prezidento rinkimuose išdavė parašų rinkimo lapus. Likusiems politinės kampanijos dalyviams parašų rinkimo lapus komisija išduos po to, kai šie pateiks pareiškinius dokumentus. Tą jie gali padaryti iki kovo 8 dienos vakaro. Tarp jų yra Zenonas Andrulėnas, Gintautas Kniukšta bei Žilvinas Treigys.

Pretendentai į prezidentus iki kovo 28 d. turės surinkti nemažiau kaip 20 tūkst. parašų. Tą jie galės daryti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu.

Vėliau VRK šiuos parašus kartu su kandidatų pareiškiniuose dokumentuose nurodyta informacija patikrins ir priims sprendimus registruoti kandidatus dalyvauti rinkimuose. Tai turės įvykti ne vėliau kaip balandžio 11 d.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: