Gaisro metu Rokiškyje sudegė dvi mergaitės

Kovo 14-osios rytą didelis gaisras kilo Rokiškyje Vilniaus gatvėje. Liepsnojo dviaukštis medinis pastatas. Nelaimės priežastys tragiškos: žuvo dvi mergaitės.

Bendruoju pagalbos telefonu apie gaisrą pranešta likus kelioms minutėms iki 5 val. ryto. Kai ugniagesiai atvyko, pastato antrasis aukštas jau skendėjo liepsnose. Ugniagesiai specialiomis kopėčiomis užlipo į antrąjį aukštą, atidarė langą, įlipo į kambarį, kuriame miegojo dvi mergaitės. Jos abi buvo išneštos iš apdegusios patalpos. Į gaisravietę atskubėjo trys greitosios pagalbos automobiliai. Medikai dar bandė gaivinti mergaites, tačiau jų gyvybių išgelbėti nepavyko.

Sugyventiniai Gitana Tušlienė ir Andrius Paulauskas nuomojo antrąjį pastato aukštą. Pirmajame namo aukšte gyvenantis Tomas Kimundris sakė, jog anksti ryte išgirdęs sprogimą. Iš pradžių nesuvokęs, kas vyksta. Tik išėjęs į lauką pamatė kaimynų languose liepsnas. Vyriškis spėja, kad ugnis galėjo įsiplieksti nuo dujų.

Po gaisro pas kaimynus prisiglaudusi G. Tušlienė sakė, jog jos vyras ankstyvą rytą atsikėlęs pirmiausia eina rūkyti. Ji išgirdusi sprogimą, pamačiusi koridoriuje, virtuvėje ir kambariuose liepsnas. A. Paulauskas dar bandė patekti į kambarį, kuriame miegojo mergaitės, tačiau akimirksniu plintanti ugnis užtvėrė jam kelią. Moteris iš gaisro išbėgo su keturių metukų sūnumi, spėjusi pasigriebti tik telefoną ir piniginę.

Ugnis suniokojo butą, jame buvusius daiktus. Anot buto šeimininkės, dujų balionas nesprogo, per naktį iš jo čiaupo galėjo tekėti dujos. Jos greičiausiai užsiliepsnoti, kai A. Paulauskas įžiebė degtuką.

Pasak G. Tušlienės, gaisre žuvo jos dešimtmetė dukra Gabija ir pas ją miegoti nakčiai pasilikusi draugė Ugnė Spundzevičiūtė. Dešimtmetė gyvena netoliese, tačiau tąnakt ji norėjo nakvoti ne savo namuose, o pas draugę. Nieko blogo nepagalvoję tėvai, leido jai pasilikti.

Gretimo daugiabučio gyventoja Danutė Skeirienė sakė, jog 5 val. turėjo būti Rokiškio bažnyčioje adoracijoje. Atsikėlusi anksčiau ruošėsi į pamaldas. Ryto tylą sutrikdė sprogimas. Ji pagalvojo, kad chuliganai daužo kieme stovinčius automobilius. Žvilgtelėjusi pro langą išsigando: iš dviaukščio namo veržėsi dūmai, girdėjosi klyksmas, poškėjo stogo šiferis. Ugnis plito akimirksniu. Puolė skambinti bendruoju pagalbos telefonu, tačiau jai parnešė, kad apie gaisrą jau žinoma.

A. Paulauskui konstatuotas antrojo laipsnio kūno nudegimas, jis skubiai išvežtas į Panevėžio ligoninę.

Dėl dviejų žmonių mirties pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į nelaimės vietą atvykę ekspertai gaisro priežasčių nekomentuoja, tikindami, jog tik pardėtas tyrimas.

 

Dalia Zibolienė

Rokiskis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: