Gamtinių dujų tarifai gyventojams 2016 m. pradžioje turėtų nesikeisti

„Lietuvos dujų tiekimas“ siūlo pirmąjį 2016 m. pusmetį šalies gyventojams ir toliau išlaikyti šiuo metu galiojančius – stabilius gamtinių dujų tarifus. Siūlomą kainodarą iki lapkričio pabaigos dar turės suderinti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Kitais metais didėsiančių gamtinių dujų infrastruktūros išlaikymo sąnaudų šalies gyventojai nepajus, nes bendrovės kainodaroje ir toliau bus taikoma papildoma nuolaida, kuri leidžia stabilizuoti gamtinių dujų importo ir infrastruktūros paslaugų kainų svyravimus.

Stabilios dujų kainos gyventojams išlaikomos jau antrus metus. „Eurostat“ duomenimis, praėjusiais metais gamtinės dujos Lietuvoje pigo daugiausiai iš visų Europos Sąjungos šalių. Kaina Lietuvos gyventojams, besišildantiems būstą dujomis, pirmąjį 2015 m. pusmetį buvo trečdaliu mažesnė nei Europos Sąjungos šalių vidurkis.

Siūloma, kad „Lietuvos dujų tiekimo“ klientai, kurie dujas vartoja tik maisto ruošai, už vieną kubinį metrą gamtinių dujų nuo kitų metų sausio ir toliau mokėtų 0,66 euro. Šildantys savo būstą gamtinėmis dujomis už vieną kubinį metrą mokėtų 0,42 euro. Per metus suvartojantys daugiau kaip 20 tūkst. kubinių metrų dujų už kubinį metrą mokėtų 0,41 euro.

Pastovioji tarifo dalis taip pat nesikeistų. Turintys tik dujines virykles kas mėnesį mokėtų po 0,56 euro. Tiems, kurie gamtinėmis dujomis šildosi savo būstą, pastovioji tarifo dalis sudarytų 3,99 euro per mėnesį.

„Išlaikyti stabilius dujų tarifus leidžia mūsų bendrovės veiklos sąnaudų mažinimas ir į kainodarą įtraukiama kompensacija už ankstesniu laikotarpiu Lietuvai tiektas brangesnes dujas. Papildoma nuolaida apsaugo vartotojus nuo galimų staigių kainų šuolių. Jeigu neįvyks reikšmingų pokyčių tarptautinėse energijos produktų rinkose, manome, kad šį kainų lygį galėsime išlaikyti ir antrąjį šių metų pusmetį. Tai ypač svarbu žmonėms, kurie naudoja dujas būsto šildymui“, – sakė bendrovės generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

„Lietuvos dujų tiekimas“ turi daugiau kaip 560 tūkst. gamtinių dujų vartotojų. Didžiąją dalį jų sudaro šalies gyventojai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: