KC „Garsas” nuotr.

„Garse“ – „Lietuviško kino dienos 2022“

Panevėžys sankirtų miestas, tai Lietuvos vidurys, Aukštaitijos širdis. Čia rugsėjo 29 d. 18:00 val. kino centre „Garsas“ susitinka du genijai, dviejų skirtingų epochų ir meno sričių talentai. Vienas garsino Lietuvą ir Vilnių  nuo 1863 m. – fotografas Juzefas Čechavičius. Ir neseniai sulaukęs vos 13 m. jaunuolis, jau pripažintas gitaros virtuozu Rokas Mizeikis, kuris groja roką, dievina „Queen“ ir gimęs tą pačią dieną kaip Fredis Merkuris (rugsėjo 5 d.)

Kino centras „Garsas“ ne vienerius metus miestelėnus kviečia į tradicinius kino renginius. Šio spalvoto rudens fone miestelėnus ir svečius pasitiks marga lietuviško kino savaitė nuo rugsėjo 29 d. – spalio 6 d.

„Lietuviško kino dienos 2022“ programoje matysite naujausius lietuviškus filmus: į fantastikos pasaulį nukels filmas „Vesper“, kur tik viltis ir ryžtas išgelbėja pasaulį, apie karo nuovargį ir beprasmiškumą pasakos filmas „Tvano nebus“.  Dar kartą galėsite pamatyti Venecijos kino festivalyje pripažintą geriausią filmą „Piligrimai“, istorijos vingius primins filmas „Šuolis“, o apie dalykus ko paprastoje kasdienybėje dažnai nebematome, papasakos ir pakvies prisiminti filmas „Šaukiniai iš tolimo uosto“.  Mažuosius žiūrovus pakviesime į nepaprastą animacijos pasaulį, patirti nuotykius ir kartu su personažais tyrinėti pasaulį „Babaužiukai: septynios fantastiškos istorijos“.

Ypatingą dėmesį skirsime šeimos filmui „Drugelio širdis“, nes jame vaidina ir savo kūrybos muziką atlieka Rokas Mizeikis. Su juo galėsite susitikti ir pabendrauti „Lietuviškos kino dienos 2022“ ATIDARYME  rugsėjo 29 d. 18:00 val. filmas  apie draugystę ir drąsą būti kitokiu nei visi.

Taip pat atidaryme matysite unikalų filmą apie Juzefą Čechavičių – svarbiausią XIX a. Vilniaus fotografą, bei istorinius fotografinius procesus. Filmą pristatys ir diskusijoje dalyvaus kūrybinė filmo grupė: režisierius Mindaugas Meškauskas, prodiuserė Rasa Miškinytė.

„XIX a. Fotografo palikimas“ – filmas, kuris nukels žiūrovus į 1869 metų Vilnių. Pamatysime sostinės kūrimosi etapus, architektūrą ir apylinkes. Unikali fotografijos technika išgarsino J. Čechavičių ir pakeitė fotografijos raidą.

„Šlapio kolodijaus procesas yra toks paslaptingas, magiškas ir įtraukiantis, kad kartą juo susidomėjęs klimpsti vis gilyn ir gilyn. Kaskart matydamas kitų šlapio kolodijaus meistrų darbus pastebiu jų paliktus pėdsakus ir puikiai suprantu, kodėl jie atsirado, su kokiais sunkumais susidūrė fotografai. Taip mane įtraukė ir Juzefo Čechavičiaus nuotraukos“, – sako filmo režisierius M. Meškauskas.

O šių metų Lietuviškos kino dienos  žiūrovus pakvies ne tik žiūrėti, bet ir balsuoti už labiausiai patikusį lietuvišką filmą. Jūsų balsai labai svarbūs, nes jūsų išrinktas geriausias lietuviškas filmas taip pat bus apdovanotas „GlasRemis“ įsteigtu nuostabiu prizu.

ŽIŪRĖKITE FILMUS, BALSUOKITE IR LAIMĖKITE.

Kviečia kino centras „Garsas“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: