Panevėžio muzikinio teatro nuotr.

„Garso“ gimtadienio dovana publikai – švedų kompozitorių muzika

Jau visai netrukus Panevėžio muzikinio teatro scenoje skambės išskirtinis koncertas, skirtas orkestro „Garsas“ 62-ajam gimtadieniui. Tai kelionė per muzikos laiką ir erdvę, sujungianti praeitį ir dabartį, klasiką ir popkultūrą. Pučiamųjų orkestras „Garsas“ pademonstruos savo meistriškumą atlikdamas XX amžiaus ir šių dienų švedų kompozitorių kūrinius – nuo maršų iki miuziklo melodijų.

Tradiciniuose gimtadienio koncertuose pučiamųjų muzikos mėgėjams orkestras kaskart pristato naują programą, o pastaraisiais metais – ir vis kitą orkestro svečią dirigentą. Šių metų šventiniame koncerte klausytojai turės unikalią galimybę mėgautis talentingo dirigento Leifo Karlssono parengta programa, joje skambės Hugo Alfvéno, Jerkerio Johanssono, Larso Färnlöfo ir kitų švedų kompozitorių kūriniai.

Apie pučiamųjų orkestro gimtadienį, Panevėžio miestą ir čia esančią publiką kalbamės su Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestro „Garsas“ vadovu Martynu Bražu.

Panevėžio miestas auga ir keičiasi

Dirigentas M. Bražas Panevėžio mieste pasiliko visai netikėtai ir sako, kad nuo 2017 m. miestas nuolat auga ir keičiasi. „Neslėpsiu, man nereikėjo ilgai jaukintis Panevėžio. Džiugu, kad kultūra čia yra neatsiejama žmogaus ugdymo dalis, o muzika paliečia kiekvieno žmogaus jausmus, todėl gera stengtis dėl mūsų mieste esančių žmonių. Džiugina ir tai, kad panevėžiečiai ir miesto svečiai turės unikalią galimybę išgirsti švedų kompozitorių muziką, kuri lietuviams dar nėra labai pažįstama.“

Koncerto programą ruošia ypatingas svečias L. Karlssonas − garsus švedų dirigentas, Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro meno vadovas ir Švedijos kariuomenės vyriausiasis dirigentas inspektorius. Pastaraisiais dešimtmečiais jis dirbo su daugeliu Skandinavijos orkestrų, parengė daugiau kaip 250 kūrinių premjeras. Kaip Švedijos meno ambasadorius L. Karlssonas pelnė apdovanojimą ,,Pozityvioji Švedija“, koncertavo per Švedijos karaliaus ir karalienės valstybinius vizitus užsienyje. Jis yra Švedijos karališkosios muzikos akademijos narys.

Išskirtinei publikai – išskirtinis koncertas

Pučiamųjų orkestro vadovas, paklaustas apie Panevėžio publiką, neslėpė džiaugsmo: „Šiame mieste publika visada yra viena geriausių. Panevėžyje tikrai turime labai daug pučiamųjų žanro mylėtojų, mėgėjų meno kolektyvų, grojančių pučiamaisiais, o dar mokykloje pradėję groti moksleiviai vėliau tampa profesionaliais muzikantais. Žinoma, nuoširdžiai norisi padėkoti ir publikai, kuri besąlygiškai mus palaiko ir po koncerto net atsistojusi atiduoda pagarbą orkestrui.“

Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ per visą savo 62-ejų metų istoriją turėjo pakilimų ir nusileidimų, kaip ir kiekvieno žmogaus gyvenimo istorija, tačiau šiandien nuo 1973 m. gyvuojantis orkestras kasmet surengia per 40 koncertų visoje Lietuvoje. Meninė veikla išsiskiria įdomiomis ir ambicingomis koncertinėmis programomis, sujungiančiomis skirtingų kompozitorių kūrinius ir muzikos žanrus.

Paklaustas apie jau 62-ajame Garso gimtadienyje skambėsiančią programą, orkestro vadovas sako: „Orkestro gimtadienio programa atskleidžia didelę švedų muzikos įvairovę – nuo kūrinių, artimų Richardo Strausso stilistikai, iki populiarių švedų karinių orkestrų atliekamų maršų, todėl kiekvienas atvykęs švęsti kartu turės išskirtinę galimybę pasimėgauti netradicine ir tradiciniais pučiamųjų instrumentų muzika.“

Bilietus galima įsigyti internetu kakava.lt arba visose fizinėse kakava.lt partnerių kasose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: