Gegužės 8-ąją – XVIII-ojo Bistrampolio festivalio atidarymas

HISTORIA EST MAGISTRA VITAE ISTORIJA YRA GYVENIMO MOKYTOJA
(Ciceronas) Į kino teatrą eiti negalima, bet galima atvažiuoti!

XVIII -as Bistrampolio festivalis prasideda kitokiu nei įprasta formatu. Gegužės 8 d.-10 d. žiūrovus pakviesime į drive-in kino seansus Bistrampolio dvaro aerodrome.

Gegužės 8 d. (penktadienį), 18 val. Lietuviškų dainų koncertas. Dainas atlieka įstabaus balso savininkas, projekto „Lietuvos balsas“ dalyvis Laurynas Sičiūnas.

Laurynas Sičiūnas – Lietuvos kariuomenės dalis. Tarnaudamas Lietuvai Tėvynei jis nepamiršta muzikos, kuri jį lydi kiekviename žingsnyje. Lietuvos balso dalyvis, parklupdęs mokytojas jam po kojomis pristatys jums pačias lietuviškiausias, meile Lietuvai ir muzikai kupinas dainas.

Dokumentinis filmas „Paberžė – nepaklusniųjų lizdas“

Filmas „Paberžė: nepaklusniųjų lizdas“ fiksuoja A. Mackevičiaus gyvenimo įvykius – nuo išėjimo į sukilimą iš Paberžės bažnyčios, pritraukus kelis šimtus sukilėlių, iki mirties bausmės įvykdymo Kaune. „Apie šį kunigą sužinome ir iš Lietuvos, ir iš Lenkijos istorijos vadovėlių, Varšuvoje jo vardu yra pavadinta gatvė. Lietuvoje jis buvo sukilimo simbolis: pats vadovavo savo suburtam kelių šimtų sukilėlių būriui, o kai jį vedė pakarti, visas Kaunas išėjo atiduoti jam pagarbos. Tam tikra prasme ir dabar, sukurdami šį filmą, atiduodame jam pagarbą. Dalyvaudami kūrybos procese taip pat“, – sako filmo prodiuseris ir Bistrampolio dvaro vadovas kun. Rimantas Gudelis. Filmas skirtas 1863 -ųjų metų sukilimui ir kun. Antanui Mackevičiui atminti.
Režisierius: Tadeušas Bistramas
Šalis: Lenkija, Lietuva
Trukmė: 33 min.
Išleidimo metai: 2019 m.
ir
Istorinė drama „Tarp pilkų debesų“

Kaunas, 1941-ieji. Penkiolikmetė Lina Vilkaitė svajoja studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu. Tačiau birželio 14-osios naktį visas svajones ranka nubraukia stiprūs sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama įgrūdami į gyvulinį traukinio vagoną ir išremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių. Atskirtas nuo šeimos merginos tėtis Linai ištaria paskutinius žodžius: „Piešk tai, ką matai“. Jos piešiniai tampa dienoraščiu, kuriame nemeluojama. Juose atsispindi skausmas, alkis, šaltis, sovietų žiaurumas ir nepakeliamos gyvenimo sąlygos Sibire. O šalia – žmonių gerumas vienas kitam, pirmoji meilė ir negęstanti viltis išgyventi. Žmogiškoji stiprybė prieš žiaurų likimą.

Filmas sukurtas pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“.

Režisierius: Marius Markevičius
Šalis: Lietuva
Trukmė: 1 val. 38 min.
Išleidimo metai: 2018 m.
Cenzas: N-13 (7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda).

Bilieto kaina: 8€

Siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, filmą bus galima žiūrėti tik iš automobilio, kuriuo atvažiuosite. Ribojamas ir žmonių, esančių viename automobilyje skaičius. Jų vienoje transporto priemonėje negalės būti daugiau nei du. Išlipti iš automobilio bus galima tik išimtinais atvejais. Palikę automobilį, dalyviai privalo laikytis būtinųjų karantino reikalavimų: dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo ir esant galimybei, kuo skubiau grįžti į savo transporto priemonę.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: