Gerai pusei ramygaliečių Vasario 16-oji – ne šventė

Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką vasario 16-ąją – Valstybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją -Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir liepos 6-ąją – Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną prie visų valstybinių ir savivaldybių pastatų, įmonių, įstaigų, organizacijų bei gyvenamųjų namų privalo būti iškeliamos valstybinės vėliavos. Už valstybinės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė, pagal kurią pastatų ar objektų savininkams gresia įspėjimas arba bauda.

Jei pirmaisiais Nepriklausomybės atkūrimo metais ignoruojantieji valstybines šventes sulaukdavo sankcijų, ilgainiui trispalvės iškėlimas tapo kiekvieno asmeniniu pagarbos valstybei reikalu. Valstybės atkūrimo dieną pasižvalgius po Ramygalą teko įsitikinti, kad vėliavos buvo iškeltos ne daugiau kaip ant pusės namų.

Valstybinių vėliavų ne ant vieno namo nebuvo ne tik atokesnėse Ramygalos gatvelėse, bet ir centrinėse miestelio Vadoklių, Krekenavos, Panevėžio gatvėje. Teko pastebėti ir tą faktą, kad ant naujai renovuotų namų nėra net vėliavų laikiklių, todėl akivaizdu, kad valstybinės šventės jų savininkams yra nė motais.

Štai Ramygalos centre Laisvės aikštėje ant visos eilės parduotuvių, išskyrus vartotojų kooperatyvo parduotuvę, trispalvių nebuvo. Vėliava neplevėsavo ir ant lapkritį renovuotos „IKI” parduotuvės, trispalvės nepasivargino iškelti ir buvusio kino teatro pastate įsikūrusios ūkinių prekių parduotuvės savininkai.

Užkalbinta viena ramygalietė sakė visada iškelianti vėliavą ir tai daranti ne iš reikalo, o iš pagarbos valstybei ir tai, kad esanti lietuvė.

„Pastebiu, kad kaskart vėliavų mažėja, o dėl to man pačiai darosi nepatogu. Gyventojus turėtų paraginti seniūnija, bet jai dzin. Jei ne stiebas nuo kurio vėliava niekad nenuleidžiama, gal ir prie seniūnijos jos nebūtų”,- sakė moteris.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: