Gamtos mokyklos nuotr.

Geroji naujiena paukščiams – Gamtos mokykla jums turi naujų namų

Inkiluose  apsigyvena  tie  paukščiai,  kurie  lizdus  suka  drevėse, plyšiuose, uoksuose, palėpėse. Šiuolaikiniame pasaulyje  uoksiniams  paukščiams nebelieka natūralių vietų lizdui sukti dėl modernesnių namų konstrukcijos ir senų medžių kirtimo miškuose, parkuose, miestų želdynuose bei soduose. Šiems paukščiams galime padėti gamindami inkilus. Inkiluose gyvena: varnėnai, didžiosios zylės, mėlynosios zylės, margasparnės musinukės, raudonuodegės, bukučiai, čiurliai, naminės pelėdos ir dar visa eilė sparnuočių. Inkilas paukščiui, kaip ir namas žmogui, turi būti saugus, patvarus, patogus ir šiltas.

Kiekvieną pavasarį Panevėžio gamtos mokykla skelbia inkilų gaminimo akciją „Padovanok namus sparnuočiui“, kuri yra  finansuojama Panevėžio miesto savivaldybės aplinkosaugos švietimo projekto. Šia akcija skatindama  gaminti inkilėlius, juos iškelti ir taip puoselėti žmonių norą pritraukti paukštelius į savo kaimynystę bei jiems padėti. Šiais metais akcija sulaukė rekordinio inkilų kiekio -189 inkilų. Mokyklos organizuotai akcijai inkilus pristatė  jaunieji meistreliai iš 22 švietimo įstaigų: 11  Panevėžio miesto mokyklų, 7 Panevėžio miesto lopšelių darželių,  4 rajono mokyklų. 28 inkilus sumeistravo ir akcijai pristatė teatro „Menas“ kolektyvas.  Esame labai dėkingi visiems mokytojams, kurie mokė ir skatino gaminti inkilus, visiems meistreliams ir jų suaugusiems padėjėjams, kurie gamino namelius sparnuočiams ir ne tik jiems, nes  yra inkilas voverei ir šikšnosparniams. Norime pasidžiaugti, kad pagaminta daug ir kokybiškų inkilų: varnėnams, zylėms, musinukėms, bukučiams, raudonuodegėms, daugiabučių inkilų čiurliams ir inkilas naminei pelėdai. Dėkojame aktyviausioms švietimo įstaigoms, daugiausiai pristačiusioms inkilų: Panevėžio pradinei mokyklai, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijai, Panevėžio „Vilties“ progimnazijai, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijai, Panevėžio lopšeliams – darželiams „Žibutė“ ir „Draugystė“.

Visus kviečiame aplankyti inkilų parodą Panevėžio gamtos mokykloje, kuri veiks iki 2024 metų balandžio 3 dienos. 2024 metų balandžio 3-ją dieną Gamtos mokykloje nuo 14.00 iki15.00 valandos vyks inkilų dalinimo akcija „Dovana paukščiui“ – inkilai bus dalinami miesto gyventojams. Kviečiame apsilankyti ir išsirinkus iškelti inkilėlį norimam paukšteliui.

Rima Ivanauskienė

Panevėžio gamtos mokyklos vyresnioji metodininkė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: