Gerumas grįžta gerumu

Panevėžio teatro „Menas“ kavinėje vyko žinomos panevėžietės Onutės Juospaitienės poezijos knygos „O baltas jazminų atodūsi“ pristatymas. Energija ir gera nuotaika trykštanti moteris savo kūrybos pristatymo vakare sulaukė tiek svečių ir gerbėjų, kad sunkiai sutilpo kavinėje. Nuo poetei skirtų gėlių puokščių rankose, atrodo, pražydo didžiulis įvairiaspalvis gėlynas.

Knygos pristatymo vakarą vedė Panevėžio politikių klubo “Veiklios moterys“ klubo viceprezidentė Valė Bilienė. Dalyvavo knygos rėmėjai, klubo „Veiklios moterys“, senjorų bendruomenės atstovai, Aukštaitijos savišvietos akademijos (ASA ) studentės, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos pedagogai, muzikantai ir buvę 1960 m. dainų ir šokių ansambliečiai, kuriame šoko ir knygos autorė. Autorės garbei skambėjo anūkės Ulos Taučikaitės smuiko garsai, kanklių, lūpinių armonikėlių melodijos, skambėjo muzikanto Valdo Šepučio dainos.

Gerbiama Oneta (taip ją vadina draugai) sako: „Per trumpas gyvenimas žmogui duotas, kad suspėtų aprėpti, padaryti, parašyti, suprasti gyvenimo esmę ir prasmę. Mano gyvenimo didelė laiko dalis nutekėjo laiko upėmis. Metai išdalyti, o sielos šulinys – dar nepripildytas. Bandau jį pripildyti rašydama. Eidama gyvenimo keliu, rašau tai, kas įkritę širdin. Ši knyga yra mano minčių laivas, plaukiantis laiko bangomis, nešantis skaitytojui gėrį ir amžinąsias vertybes“.

Išleidusi pirmąją poezijos knygą, ji sakė niekada daugiau nerašysianti. Bet, ne tik parašė ir išleido antrąją knygą, dar liko parašytų eilių ir trečiai. 2004 m. autorė yra išleidusi meninės kūrybos knygą „Šventinės nuotaikos“, o 2009 m. – poezijos knygą „Aš būsiu tau pavasarinis vėjas“.

Nespėjus atslūgti įspūdžiams iš šio pristatymo, jau gavo pakvietimą knygą pristatyti Biržuose biržiečiams ir Londone – lietuvių bendruomenei.

Knygos autorė mano, kad gimė ne tam, kad išnyktų kaip dulkė. Gimė tam, kad paliktų pėdsaką po savęs. O pėdsakai gilūs, turintys išliekamąją vertę. Ne tik ji rašo knygas, bet ir kiti rašo knygose apie ją. Apie O. Juospaitienę rašoma knygose, „Kas yra kas Panevėžio apskrityje“ 2001 m. „Žydų kalendorius“ 2001m., „Lietuvos čigonai“ 2001 m., „Praeitis ir dabartis“ 2015 m.

Dirbdama Panevėžio „Žemynos“ vidurinėje mokykloje (dabartinėje progimnazijoje) parašė septyniolika metraščių. Apdovanota trimis medaliais už kultūrinę ir visuomeninę veiklą. Ji yra režisierė, tautodailininkė, pedagogė, auksinių rankų žmogus. Daug laiko skiria savo pomėgiui – floristikai. Jos darbai yra iškeliavę į Kaliforniją, San Diegą, Sakramento, San Franciską, Prancūziją, Vokietiją, Švediją, Didžiąją Britaniją.

Aktyviai dalyvauja miesto visuomeniniame, kultūriniame, politiniame gyvenime, mėgsta aktyvų gyvenimo būdą. Poetė be galo myli savo gimtąjį kraštą. Stiprybės ir minčių semiasi iš Lietuvos gamtos grožio. Yra aplankiusi ir daug užsienio šalių: Kalifornijos, Nevados, Oregono, Vašingtono valstijas Amerikoje, Lenkiją, Vokietiją, Švediją, Didžiąją Britaniją.

Autorė žemai lenkiasi ir iš visos širdies dėkoja knygos rėmėjams.

„Gerumas grįžta gerumu“,- sako knygos autorė O.Juospaitienė.
Saverija Lėvenytė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: