Gidai keliasi į virtualią erdvę – unikalius maršrutus atrasti kvies per mobiliąją programėlę

Kiek daugiau nei prieš metus ekskursijas su gidu įsivaizdavome tik gyvo susitikimo formatu, iš anksto rezervuojant laiką, sutariant susitikimo vietą ir keliaujant pagal aiškiai suderintą grafiką. Visgi, praėjusių metų pavasarį, turizmo pasauliui apsivertus aukštyn kojomis, gidai ir kelionių entuziastai buvo priversti ieškoti naujų maršrutų kūrimo ir atradimo galimybių. Išeitimi tapo Lietuvoje kuriama mobilioji vaikščiojimo programėlė „#walk15“, gidams leidžianti kurti, o keliautojams atrasti unikalius, vaizdingomis iliustracijomis ar net įgarsinimais papildytus maršrutus.

„Dar praėjusį pavasarį supratome, kad šiandieninių iššūkių kontekste mūsų vystoma vaikščiojimo platforma gali tapti sprendimu daugeliui svarbių judėjimo ir pažinimo rebusų spręsti. Supratome, kad mūsų organizuojami vieši žingsnių iššūkiai gali tapti ir privačiais, skirtais suburti nuotoliniu būdu dirbančias įmonių komandas ar bendraklasius. Na, o programėlės maršrutų skiltis gali padėti ne tik pasivaikščiojimo idėjų ištroškusiems žmonėms, bet ir gidams, ieškantiems būdų, kaip šiandieninėje aplinkoje pristatyti savo sukurtus maršrutus“, – sako mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė.

Vedina šios minties, programėlės „#walk15“ komanda sukūrė „Trasų kūrimo platformą“ gidams. Pasinaudoja ja, gidai gali ne tik įkelti savo sukurtus maršrutus į vartotojams lengvai ir patogiai valdomą mobiliąją programėlę, bet ir tokiu būdu iš dalies kompensuoti pajamų praradimus, jaučiamus dėl nevykstančių gyvų ekskursijų. Kainą savo sukurtam maršrutui nustato patys gidai, o vartotojai, pagal turinį ir galimybes, gali rinktis tiek iš mokamų, tiek iš nemokamų maršrutų pasiūlymų.

Tiesa, siekiant vartotojams suteikti daugiau gerųjų pažintinių pasivaikščiojimo patirčių, programėlės kūrėjai įdiegė ir papildomus funkcionalumus. Jie gidams leidžia kurti maršrutus papildytus ne tik tekstais ir nuotraukomis, bet ir profesionaliais įgarsinimais. Naudojantis jais, žmogus gali jausti, tarsi keliautų su gidu ir klausytųsi jo gyvų pasakojimų.

Skatins turizmą ir pažinimą

Naująją galimybe savo maršrutus perkelti į jau sukurtą ir funkcionuojančią mobiliąją aplinką suskubo pasinaudoti Lietuvos kelionių vadovų ir gidų sąjunga, su mobiliosios programėlės kūrėjais sudariusi ilgalaikę partnerystės sutartį. Sąjungos viceprezidentės Ilonos Gričialauskaitės teigimu, naujoji partnerystė ne tik skatins Lietuvos turizmą, bet ir atvers galimybę gidams sugrįžti į darbinę aplinką.

„Dėl susidariusios situacijos, gidai ir kelionių vadovai neturi galimybės ekskursijų paslaugų teikti tiesiogiai. Programėlė „#walk15“ mums yra galimybė pasidalinti sukauptomis žiniomis, kuriant įgarsintus ir iliustruotus maršrutus. Tokiu būdu pasivaikščiojimai yra papildomi žiniomis, o žmonės – labiau skatinami domėtis savo aplinka, miestu ar visa šalimi. Tiesa, ne tik kursime ir talpinsime savo maršrutus, bet ir teiksime maršruto kūrimo pagal kliento poreikius paslaugą. Tokiu būdu į aktyvų poilsį galės įsitraukti ne tik individualūs asmenys, bet ir įmonės, šeimos ar draugų kompanijos“, – sako Lietuvos kelionių vadovų ir gidų sąjungos viceprezidentė Ilona Gričialauskaitė.

Lietuvos kelionių vadovų ir gidų sąjungos viceprezidentė atskleidžia, kad jau artimiausiu metu programėlės trasų skiltį papildys unikalūs pažintiniai maršrutai iš visų pagrindinių šalies regionų.

„Kadangi mūsų sąjunga vienija narius iš visos Lietuvos, tad ir maršrutus siūlysime visuose šalies regionuose: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir kituose. Maršrutai apims tiek gamtos objektus, tiek žinomus ar nepelnytai užmirštus miestų objektus. Vartotojai galės rinktis ir mišrius, ir, vadinamuosius, mono maršrutus. Kiekvienas gidas ar kelionių vadovas turi savo matymą apie tai, kas yra geras maršrutas, ką reikia pamatyti viename ar kitame regione. Be to, tą patį objektą galima matyti įvairiais rakursais ir įvairiame kontekste. Dėl šios priežasties visi maršrutai bus unikalūs, atspindintys tiek gamtos, tiek ir miesto peizažus. Maršrutus diferencijuosime pagal sudėtingumą, temas, lokaciją“, – pasakoja I. Gričialauskaitė.

Anot Lietuvos kelionių vadovų ir gidų sąjungos atstovės, jau artimiausiu metu mobiliosios programėlės „#walk15“ trasų skiltį papildys bent po vieną maršrutą iš pagrindinių šalies regionų. Tiesa, nors didžioji dalis gidų ir kelionių vadovų gyvena didžiuosiuose miestuose, tai, I. Gričialauskaitės teigimu, maršrutų lokacijų neapribos. Gidai dalinsis savo atrastomis, mėgstamomis vietomis iš skirtingų Lietuvos kampelių, o bėgant laikui – ir už Lietuvos ribų.

Atrasti Lietuvos gidų ir kelionių vadovų kuriamus maršrutus galima į savo telefonus parsisiuntus nemokamą vaikščiojimo programėlę „#walk15“. Ieškoti jos galima išmaniojo telefono „Google Play“, „App Store“ arba „AppGallery“ aplikacijose bei spustelėjus ČIA.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: