Foto Algimanto Stalilionio

Graži talka prie Rinkūnų

Panevėžio žygeiviai, jų draugai su gausiu būriu jaunimo kovo 23 d. keliavo į Pasvalio rajoną. Rinktasi Rinkūnų kaime, keliauta į mišką, kur nuo užvartų, užtvarų valytas Ąžuolų Kelias. Ne visur buvo sausa, teko daryti lieptelius. Padirbėta, pamatyta gausybė ąžuolų – įspūdingų ir mažesnių. Apžiūrėta įdomi pušis su trimis viršūnėmis. Jau žibuoklės žydi, skruzdės dirba, boružėlės skraido. Daug dainuota, ne tik smagiai padirbėta ir maišai šiukšlių surinkta. Žygeivis, skaitovas Juozas Braidokas skaitė eiles.

Bendram rate pažymėtas pavasario lygiadienis. Nuskambėjo gražūs palinkėjimai draugams ir pasauliui, pulke smagiai padainuota, vartytasi kūliais. Bendrai pietauta, nes Rasma, Dalytė, Jolanta ant laužo išvirė puikią sriubą.

Aplankėme Rinkūnų pirmosios mokyklos vietą, kuri buvo išaugusi iki aštuonmetės. Dabar viskas sukelta į vieną pastatą, ten ir biblioteka ir kultūros namai. Ant akmens labai prasmingi žodžiai: „…ČIA MŪSŲ KELIŲ PRADŽIA…“ (skulp. Valius Remeika).

Lankėmės Stebeikėlių kaime poeto Bernardo Brazdžionio- Vytės Nemunėlio gimtinėje. Apie poetą kalbėjo žygeivė Ona Striškienė, parodydama jo nuotraukas ir paskaitydama kūrėjo eilių. Dainavome B. Brazdžionio „Ar prisimeni namelį“ ir kitas dainas. Ten tebauaga sodybos Ąžulas, yra stogastulpis.

Ona Striškienė, Panevėžio žygeivių klubo „Atbalsis“narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: