Gyventojų pajamų ir turto deklaravimui – du mėnesiai

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, jog į Elektroninio deklaravimo sistemą (toliau – EDS) VMI perkėlė duomenis iš trečiųjų asmenų ir daugiau nei 2,3 mln. šalies gyventojų jau gali pateikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai galės padaryti kelių mygtukų paspaudimu. Šiemet pateikti deklaracijas ir sumokėti mokesčius reikia iki gegužės 3 d.

Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė teigia, kad šiais metais kaip niekada anksti gyventojams VMI atnaujino duomenis EDS sistemoje apie jų pajamas ir išlaidas, kuriuos deklaruoti nuotoliniu būdu jie turės per du mėnesius.Esminių pokyčių EDS nėra – kaip ir pernai pajamas padės deklaruoti jau pažįstamas ir šį procesą palengvinęs vedlys. Iš viso už 2019 m. Panevėžio apskrityje pajamas e. būdu deklaravo per 100 tūkst., o Utenos apskrityje – 59 tūkst. gyventojų.

„Neturintiesiems galimybių deklaruoti e. būdu, deklaracijas telefonu padės užpildyti VMI konsultantai. Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai galės skambinti šiais telefonų numeriais: (8-45) 501137 ir (8-389) 63729“, – teigia R. Žilinskienė ir primena, kad teikti pajamų deklaracijas privalo  individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat tie asmenys, kurių metinių pajamų suma viršijo nustatytą vidutinio darbo užmokesčio sumą bei kitų pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, gavę gyventojai. Deklaruoti pajamas turi gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, jei buvo taikytas per mažas NPD. Taip pat norintys pasinaudoti GPM lengvatomis ir susigrąžinti dalį mokesčių dėl patirtų išlaidų (būsto kredito palūkanas, studijų ar gyvybės draudimo įmokas ir kt.). Dėl 2020 m. užimtų pareigų turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt.

Pernai už 2019 metus Panevėžio apskrityje, pateikus pajamų deklaracijas, 59 tūkst. gyventojų VMI grąžino 11 mln. Eurų permokų, o 27 tūkst. gyventojų deklaravo turintys sumokėti 8,8 mln. Eurų. Utenos apskrityje 36 tūkst. gyventojų buvo grąžinta 6,9 mln. Eurų, o 14 tūkst. gyventojų į biudžetą sumokėjo 5,2 mln. Eurų.

R. Žilinskienė primena, kad paramos skyrimo tvarka ir forma nesikeičia. Paremti norimas organizacijas, politines partijas, profsąjungas ar meno kūrėjus gyventojai gali iki gegužės 3 d. Pernai Panevėžio apskrityje paramą skyrė daugiau nei 35 tūkst. gyventojų, o Utenos apskrityje – 21 tūkst. gyventojų. 

Saugiausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti – teikti prašymus (FR0512, 4 versija) per EDS. Panevėžio AVMI primena, kad nuo 2022 m. GPM dalį bus galima skirti tik e. būdu. Bendra informacija ir kaip tai padaryti skelbiama čia.

Deklaravimo laikotarpiu konsultacijas telefonu teiks ir deklaracijas padės pildyti mokesčių specialistai visoje šalyje, paskambinus numeriu 1882 (pasirinkimas 1 – „Gyventojų pajamų deklaravimas“) ar kitais  papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje.

Gyventojai, kurie Mano VMI paskyroje užsisakys autentifikavimo pagal telefono numerį paslaugą, skambučio metu konsultacijos sulauks greičiau, nes sistema atpažins skambinantįjį ir suteiks jam pirmenybę. Ši sistema yra skirta identifikuoti gyventojus, kurie jau naudojasi VMI elektroninėmis paslaugomis ir jiems VMI konsultantai gali greičiau padėti.

Instrukcijas, kaip užsisakyti šią paslaugą, galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu> Kaip užsisakyti autentifikavimo pagal telefono numerį paslaugą?.

Daugiau informacijos apie deklaravimą, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Pajamų mokesčio deklaracijos užpildymo gidą rasite VMI Youtube kanale: Pajamų deklaracijos pildymo vedliu instrukcija – YouTube ir Pajamų deklaracijos pildymo vedliu instrukcija vykdantiems individualią veiklą – YouTube. Naujausią informaciją, susijusią su deklaravimu, taip pat skelbiame VMI Facebook paskyroje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: