Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

„Harju Elekter“ STEAM centrui ir robotikos centrui „RoboLabas“ padovanojo kompiuterių klasę

Regioniniam STEAM atviros prieigos centrui ir robotikos centrui „RoboLabas“ už mokinių pasiekimus inžinerijos ir robotikos srityse, nacionaliniuose bei tarptautiniuose konkursuose iškovotas prizines vietas, įmonė „Harju Elekter“ savo lėšomis įrengė ir padovanojo kompiuterių klasę, inžinerinę 3D dizaino programinę įrangą „Solid Edge“ bei mokymus.

„Kaskart atvykęs čia džiaugiuosi, kaip stiprėja STEAM centras. Šiandien čia ir vėl ypatinga proga – centrui įteikiama išskirtinė verslo dovana. Technologijos tobulėja šuoliais, verslas išnaudoja pažangos teikiamas galimybes, o Panevėžys imasi iniciatyvos ruošti kompetentingus specialistus, tame tarpe ir mokyklinio amžiaus vaikus. Ir šiandien turiu malonią misiją – pasveikinti projekte „Ateities inžinerija“ pagrindinį apdovanojimą už inžinerinį sprendimą gavusias tris merginas – Danielę Laužikaitę, Kamėją Lazauskaitę ir Ugnę Eidikonytę. Nepaprastai džiaugiuosi ir centro veikla, ir mūsų miesto verslininkų aktyviu įsitraukimu. Tomas Prūsas ir “Harju Elekter” yra vieni iš aktyviausių tokių iniciatyvų rėmėjų. Šiandien čia susirinkome Jūsų, Tomai, dėka. Dėkoju už įsitraukimą, už iniciatyvumą ir už svarų indėlį remiant ateities inžinierius. Tikiu, kad ši klasė ne vieną jauną žmogų supažindins, sudomins ir nukreips į įdomią ir veržlią inžinerijos kryptį“, – kalbėjo Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Panevėžyje elektros įrangos instaliacijas visam pasauliui gaminančios ir inovatyvius inžinerinius sprendimus kuriančios estų kapitalo gamyklos „Harju Elekter“ dovana – modernios mokymosi priemonės: aštuoni stacionarūs kompiuteriai, STEAM centro specializuotoje Dirbtinio intelekto galimybių pritaikymo laboratorijoje įdiegta 3D dizaino programinė įranga bei mokymų paketas. 3D dizaino „Solid Edge“ programa naudojasi ir dirba šiuolaikinės pramonės įmonės visame pasaulyje, ją įvaldę ir „Harju Elekter“ įmonės inžinieriai-projektuotojai, gebantys sukurti sudėtingus, detalius CAD dizainus, grafinius projektus. „Šia programine įranga galima sukurti itin sudėtingus ir detalius bet kokio gaminio dizainus“, – tikina įmonės „Harju Elekter“ generalinis direktorius Tomas Prūsas.

„Panevėžio STEAM centre įrengtos keturios specializuotos laboratorijos, apimančios gamtamokslę, robotikos ir inžinerines kryptis. Taip pat atsižvelgus į išskirtinius Panevėžio regiono poreikius – kasmet didėjantį industrinių ir pramoninių robotų poreikį, o pastaruoju metu ir išaugusį inžinerinės srities specialistų trūkumą – vienintelė šalyje dirbtinio intelekto laboratorija. Sparčiai besivystančios technologijos reikalauja inžinerinių įgūdžių ir kompetencijų, kurias ugdyti būtina nuo mažų dienų. Taigi įmonės dovana reikalinga ir labai vertinga, nes tokio galingumo kompiuterių bei programinės įrangos švietimo įstaiga pati nepajėgi įsigyti“, – teigia Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.

STEAM centras ir vienas didžiausių šalyje robotikos centras „RoboLabas“ – kryptingai orientuojasi į ateities kūrėjus. Įstaigos tapo mokiniams puikia atradimų, kūrybos, inžinerinio ugdymo, tyrimų ir inovacijų erdve, skatinančia domėtis tiksliaisiais (STEAM sričių) mokslais, robotika, elektronika, žaliąja energetika ir su jais susijusiomis programomis.

Robotikos centrui skaičiuojant 5-uosius gyvavimo metus jau galima pasidžiaugti įstaigą lankančių ugdytinių pasiekimais. „RoboLabas“ mergaičių komanda – Kamėja, Danielė bei Ugnė – šiemet dalyvavusi 7-ąjame „Ateities inžinerijos“ sezone, birželį pristatė 3D projektą „Dekoracinė vazos dalis“. Suprojektuotas dalis galima naudoti uždėjus ant stiklinės ar stiklainio, pamerkti ar daiginti augalus. Inžinerinis projektas sulaukė dėstytojų komisijos įvertinimo ir pelnė tematikos „Gaminio modeliavimas“ pagrindinį prizą.

Mokinių Dovydo bei Augusto sukonstruotas ir suprogramuotas CNC frezavimo staklių projektas Vilnius Tech projekto „Ateities inžinerija“ 6-ojo sezono pavasario sesijoje pelnė tematikos „Roboto prototipas“ 1-ąją vietą. 2023 m. pavasarį vykusiame Lietuvos jaunųjų inžinierių konkurse „STEAM TEAM: nacionalinis jaunųjų inžinierių čempionatas“ reikėjo sukonstruoti ir pademonstruoti savadarbę „Goldbergo“ mašiną. Mokiniai Ignas ir Modestas sukūrė inžinerinį sprendimą, kuris gamina pasaldintą citrinų limonadą. Šis vaikinų projektas nugalėjo regiono atrankoje, o finaliniame etape Vilniuje pelnė 1-ąją vietą šalyje.

„Be galo džiaugiamės, kad ugdytiniai noriai įsitraukia į projektines veiklas, geba generuoti ir įgyvendinti netradicines idėjas, turi patirties ir žinių, kurios leidžia savarankiškai atlikti suplanuotus darbus“, – džiaugiasi robotikos centro „RoboLabas“ mokytoja Klaudija Pelanytė.

Jau anksčiau įmonė „Harju Elekter“ robotikos būrelius lankantiems mokiniams įrengė ir atnaujino praktiniam darbui skirtas „RoboLabas“ gamybos laboratorijos „Fab lab“ darbo vietas, padovanojo naują litavimo įrangą, nuolat padeda užtikrinti saugią darbo aplinką. Su verslo įmone užsimezgusi Panevėžio švietimo centro draugystė ir toliau sėkmingai plėtojama. UAB „Harju Elekter“ remia padaliniuose vykstančias robotų varžybas, skatina mokinius dalyvauti Lietuvos jaunųjų inžinierių čempionatuose, o norintys gilinti inžinerinius gebėjimus mokiniai kartą per mėnesį vyksta į įmonės mokymų akademiją. Puiki iniciatyva tęsiama ir šiemet.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: