Nuotr. pixabay.com

Hemorojaus gydymas – ar verta bijoti?

Hemorojus yra ta liga, apie kurią garsiai kalbėti vengiama. Nepaisant to, su ja tenka susidurti daugeliui, itin dažnai hemorojinių mazgų susidaro vyresnio amžiaus žmonėms. Deja, daugelis delsia kreiptis į gydytojus arba užsiima savigyda – hemorojaus gydymas vis dar gaubiamas mitų, siejamas su dideliu skausmu ir baime. Visgi tai neturi nieko bendra su realybe. Šiame straipsnyje papasakosime apie šiuolaikinius hemorojaus gydymo metodus, kurių visiškai nereikia bijoti.

Kas yra hemorojus?

Hemorojumi vadinama liga, kuri pasireiškia hemoroidinių mazgų sukeltu kraujavimu, skausmu ir kitais nemaloniais simptomais. Šie mazgai susidaro išangės srityje, kur yra tankus kraujagyslių tinklas. Hemoroidai yra normalūs dariniai, kurių rasime kiekviename organizme, tačiau dėl įvairių priežasčių ji gali padidėti ir sukelti minėtus simptomus, kuriuos įveikti gali padėti hemorojaus gydymas.

Skaičiuojama, kad su hemorojumi susiduria kas antras 50 metų sulaukęs žmogus – ši liga išties dažna. Vis dėlto dėl jos lokacijos itin dažnai delsiama kreiptis į medikus, tokie pacientai pagalbos atkeliauja tik tada, kai situacija tampa labai rimta.

Kada dėl hemorojaus reikia kreiptis į gydytojus?

Iš tikrųjų šis klausimas neturėtų kilti – pasitikrinti reikia vos pastebėjus hemorojaus simptomus: kraują išmatose, skausmą tuštinantis, perštėjimą, dirginimą išangės srityje. Tai labai svarbu, nes kuo anksčiau hemorojaus gydymas bus pradėtas, tuo lengviau bus įveikti ligą.

Be to, negydomas hemorojus gali sukelti daugiau sveikatos problemų, pavyzdžiui, dėl nuolatinio kraujavimo (užkietėjus viduriams) gresia mažakraujystė. Apskritai, kraujavimas iš tiesiosios žarnos yra grėsmingas simptomas, nes jis taip pat būdingas ir vėžiniams susirgimams – tai dar vienas argumentas nedelsti ir kuo skubiau pasitikrinti. Taigi, į gydytojus dėl hemorojaus kreiptis reikia visada, vos tik pastebėjus simptomus.

Kaip gydomas hemorojus?

Nors kiekvieno paciento atveju gydymas yra individualus ir priklauso nuo ligos stadijos, visada svarbu keisti ir gyvenimo būdą. Hemorojaus gydymas bus sėkmingas tik tuo atveju, jei atsisakysite labai aštraus maisto, stiprių alkoholinių gėrimų – tai gali išprovokuoti vidurių užkietėjimą, kurio pasekmė yra kraujavimas ir skausmas. Taip pat svarbu pasirūpinti higiena, rekomenduojama nusiprausti kiekvieną kartą pasinaudojus tualetu.

Hemorojaus gydymui taikomi mažai invaziniai ambulatoriniai gydymo metodai. Vienas jų – hemorojaus gydymas guminiais žiedais, kuris nereikalauja nuskausminamųjų vartojimo ir pasižymi puikiu efektyvumu. Taip pat pacientams gali būti taikoma skleroterapija, infraraudonųjų spindulių koaguliacija ir kt. Skausmui ir nemaloniems simptomams malšinti taip pat gali būti naudojami vaistai, tepalai, žvakutės.

Daugelis pacientų, kenčiančių nuo hemorojaus, baiminasi kreiptis į medikus, nes mano, kad hemorojaus gydymas gali būti tik chirurginis. Šis metodas išties taikomas, tačiau operuojama tik esant sudėtingai būklei, kai gydymas kitu būdu yra neveiksmingas. Kaip alternatyva operacijai dažniausiai taikomas guminių žiedų ligatūrų metodas, kurį taikant nemalonūs simptomai išnyksta vos per kelias dienas, o pacientas išvengia poreikio gultis į ligoninę, laikinai prarasti darbingumą. Be to, pooperacinis laikotarpis gali būti sudėtingas ir dėl skausmo, tad tikrai verta išmėginti kitus gydymo būdus – jie nėra skausmingi.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: