Huawei at Mobile World Congress 2015 Barcelona

„Huawei“ kibernetinio saugumo skaidrumo centrai – kokia jų tikroji paskirtis?

Pasitikėjimas kibernetiniu saugumu yra pagrindinis iššūkis, su kuriuo pasaulis susiduria skaitmeninėje eroje. Štai kodėl Europoje ir už jos ribų steigiami kibernetinio saugumo skaidrumo centrai bei laboratorijos, kurių tikslas – kartu su partneriais sukurti ekosistemą, skirtą subalansuoti saugumą ir plėtrą skaitmenizacijos amžiuje. Minėtuose centruose kylančias abejones išsklaidyti gali tiek valstybinės institucijos, tiek telekomunikacijų bendrovės bei partneriai iš kitų sektorių.

Pasitikėjimas turi būti grįstas bendrais standartais

Pernai lapkritį „Huawei“ atidarė kibernetinio saugumo skaidrumo centrą Vokietijoje, o šių metų pavasarį analogiška įstaiga duris atvėrė Briuselyje. Kompanija taip pat finansuoja kibernetinio saugumo tyrimų centrą Didžiojoje Britanijoje ir ateityje planuoja analogiškas iniciatyvas plėsti.

Kaip teigia „Huawei Technologies“ vadovas Baltijos šalyse Ricky Chen, kibernetinio saugumo užtikrinimas laikomas visų pramonės žaidėjų ir visos visuomenės atsakomybe, o nepakankamas sutarimas dėl techninių standartų, tikrinimo sistemų ir teisinės paramos dar labiau sustiprina šiuos iššūkius.

Be kita ko, auganti saugumo rizika kelia didelę grėsmę ateities skaitmeninei visuomenei. Būtent todėl, pasak Ricky Chen, tokių su kibernetiniu saugumu susijusių centrų ir laboratorijų steigimas ar rėmimas yra paremtas siekiu kurti bendrą naudą visam skaitmeniniam pasauliui.

„Pasitikėjimas turi būti pagrįstas faktais. Žinoma, jie turi būti patikrinami, o kad tai vyktų objektyviai, faktų tikrinimo procesas privalo būti paremtas bendrais standartais. Todėl mes tikime, kad kibernetinio saugumo skaidrumo centrų steigimas yra veiksminga priemonė pasitikėjimo skaitmeninės eros modeliui ir standartams kurti“, – pasakoja Ricky Chen.

Siekiama išspręsti saugumo problemas

Kibernetinio saugumo skaidrumo centro tikslas – suinteresuotoms šalims pasiūlyti platformą, kurioje jos galėtų bendrauti ir bendradarbiauti, siekdamos subalansuoti saugumą ir plėtrą skaitmeninėje eroje.

Anot Ricky Chen, su tokių centrų pagalba „Huawei“ gali pademonstruoti kibernetinio saugumo praktiką, pradedant strategijomis ir tiekimo grandine, baigiant moksliniais tyrimais, jų plėtra bei produktais ir sprendimais.

„Tai centro lankytojams leidžia patirti kibernetinį saugumą naudojant „Huawei“ produktus tokiuose sprendimuose kaip 5G, daiktų internete ar debesijoje“, – dėsto kompanijos atstovas.

„Huawei“, steigdama kibernetinio saugumo skaidrumo centrus, siekia bendradarbiauti su pramonės partneriais, norėdama ištirti ir paskatinti saugumo standartų ir tikrinimo mechanizmų plėtrą. Tokiu būdu, anot Ricky Chen, paspartinamas technologinių naujovių kibernetinio saugumo srityje kūrimas visos pramonės mastu.

„Kibernetinio saugumo skaidrumo centras iš esmės demonstruoja tvirtesnį mūsų įsipareigojimą vyriausybėms, klientams ir kitiems partneriams. Esame įsitikinę, kad tai duoda teigiama impulsą bendradarbiavimui“, – akcentuoja Ricky Chen.

Kviečia visus suinteresuotuosius

Kibernetinio saugumo skaidrumo centrai yra atviri klientams ir nepriklausomoms trečiųjų šalių testavimo organizacijoms. Čia atvykę vyriausybės bei valstybinių institucijų atstovai bei kiti partneriai gali sužinoti apie bendrovės veiklą bei taikomus techninius procesus.

„Centro lankytojams suteikiamos visos galimybės atlikti objektyvius ir nepriklausomus saugumo testus bei patikrinimus pagal pramonėje pripažintus kibernetinio saugumo standartus ir geriausią praktiką“, – sako Ricky Chen.

Kibernetinio saugumo skaidrumo centruose yra sukurta speciali testavimo aplinka, kurioje galima naudotis naujausiais produktais, programine įranga, techniniais dokumentais bei visa kita reikalinga technine pagalba. Negana to, bendrovė pasiryžusi dėti dar didesnes pastangas kibernetinio saugumo srityje.

„Mes įsipareigojame atviriau ir skaidriau bendradarbiauti su visomis suinteresuotosiomis šalimis, įskaitant reguliavimo institucijas, telekomunikacijų bendroves ir standartų organizacijas, kad sukurtume pasitikėjimo sistemą, pagrįstą objektyviais faktais ir patikrinimu. Tai yra saugios skaitmeninės aplinkos pagrindas“, – teigia „Huawei Technologies“ vadovas Baltijos šalyse Ricky Chen.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: