Huawei „nova 9“ – Tiek daug viename už prieinamą kainą

Rokas Andrijauskas

Pagaliau, po gan ilgokos pertraukos vėl pasirodė džiuginanti naujiena – naujas Huawei išmanusis telefonas „nova 9“.  Šiandien bandysime išsiaiškinti – koks jis?

Turbūt daugelis tikėjosi, kad pasirodys tradicinės P serijos telefonas Pvz. P50. Tačiau šįkart kompanija pradžiugino „nova“ serijos gerbėjus. Prisipažinsiu, jog tai pirmoji mano pažintis  su „nova“ serijos telefonais.

Pradėkime nuo pradžių. Pirmiausia akį patraukia stilinga išvaizda – plonas ir ypatingai lengvas, vos 175 g sveriantis telefono korpusas.  Be to „nova 9“ turi stilingą blizgančią ir į šviesą reaguojančią nugarėlę. Pirmasis įspūdis žvelgiant į šią naujieną – kad telefonas skirtas išskirtinai moterims. Stilingumo prideda gana originaliai ant telefono nugarėlės išdėstyti kameros objektyvai. Mano rankose šviesiai mėlynos spalvos telefonas, o dar Lietuvoje galima rinktis ir juodos spalvos. Dar vienas pliusas, kad telefoną ypač patogu laikyti rankoje, korpusas nėra slidus ir tai sumažina tikimybę išmesti telefoną iš rankų.

Apie kameras

Kaip jau minėjau, blizgančioje telefono nugarėlėje stilingai išdėstyti kameros objektyvai. Jie dideli, apvalūs, primena tikro fotoaparato objektyvus. Tuo gamintojas lyg ir parodo, kad dėmesys fotografijai šiame telefone yra gan didelis ir skirtingai nei man atrodė iš pirmo žvilgsnio, telefonas skirtas ne tik moterims.

„Huawei nova 9“ kūrėjai ypatingą dėmesį skyrė tam, kad įrenginys prilygtų profesionaliai fotografijos technikai, tačiau tuo pat metu juo būtų lengva naudotis. Telefone „nova 9“ įdiegta „Ultra Vision“ kameros sistema, į kurią įeina net penki objektyvai: keturi telefono gale ir vienas priekyje. Pagrindinė kamera pristatoma su 50 MP raiškos vaizdo jutikliu, o šalia – 8 MP itin plataus kampo objektyvas. Taip pat yra 2 MP makro lęšis bei 2 MP vaizdo gylio jutiklis, kuris leidžia įamžinti ne tik ryškius portretus, bet ir išgauti kokybišką fono suliejimo, kitaip dar vadinamą Bokeh efektą. Beje kolegos pavydėjo būtent šio unikalaus efekto, kurį sugeba išgauti „nova 9“. Šiuo telefonu bei priekine jos kamera su 32 MP jutikliu galima išgauti ir puikias asmenukes.

Neliks nuvilti ir mėgstantys fotografuoti naktį. Tam yra skirtas rėžimas „Super Night Mode“. Jo pagalba galima užfiksuoti kokybiškus naktinio miesto vaizdus.

Šiuo telefonu galima išgauti daug geresnę įamžintų akimirkų kokybę, nes „Huawei XD Fusion Engine“ padeda sparčiai apdoroti didžiulius informacijos kiekius ir taip užtikrina išskirtinį ryškumą bei detalumą kiekviename vaizdo taške tiek dieną, tiek naktį.

Fotografijos mėgėjai telefone ras ir daugiau funkcijų, dėl kurių įrenginys atstoja aukščiausio lygio techniką: integruotas dirbtinio intelekto tobulinimo algoritmas užtikrins ryškius kadrus, dirbtinio intelekto šviesinimo algoritmas išryškins akimirkas, įamžintas tiek naktį, tiek dienos metu, o itin didelis „ISO“ užfiksuos net menkiausią šviesą tamsoje. Galiausiai judesio aptikimo technologija užtikrins, kad vaizdai būtų užfiksuoti tinkamai ir reikiamu metu. Mėgstantiems panoraminius vaizdus, bet pavargusiems nuo vaizdų iškraipymo fotografuojant, sukurtas plataus kampo režimas, kuris fiksuoja plačiakampius vaizdus su gerokai mažesniu vaizdo iškraipymu.

Džiugios naujienos ir mėgstantiems filmuoti. Minėtas telefonas leis mėgautis 4K kokybės vaizdo įrašais. Pagerinta ir „AIS“ vaizdo stabilizavimo technologija, kuri užtikrins, kad vaizdas nedrebėtų ir įrašai nebūtų išsilieję.

Tiems, kuriems patinka „Instagram“ savybė, kai filmuojant galima perjunginėti vaizdą iš priekinės į galinę kamerą, – nuostabi naujiena: nepertraukiamas filmavimas junginėjant kamerų kryptis – įmanomas, o jei labai norisi įamžinti abu vaizdus vienu metu – tai irgi jau ne problema! Maloniai nustebino, kad telefonas „nova 9“ turi funkciją „vlog“, kuri leidžia iš karto filmuoti tiek su priekine, tiek su galine kamera ir perjungti vaizdą tarp jų kada nori. Tokios funkcijos dar niekur neteko matyti. Tai puikus pagalbininkas vlogeriams, o taip pat ir žurnalistams, galintiems filmuoti pašnekovą ir save vienu metu arba tiesiogiai transliuoti reportažus į socialinius tinklus.

Na, o jei norite stebėti tai, ką filmuojate ar net valdyti įrenginio kamerą nuotoliniu būdu, galima kontroliuoti fotografavimo procesus su išmaniuoju laikrodžiu „Huawei Watch“! Negana to, itin lengvas turinio kūrimas, jo paieška ir priežiūra įmanomi dėl dirbtinio intelekto paieškos funkcijos, o jei staiga pristigtumėte idėjų – „Petal Clip“ padės surasti įvairiausių vaizdo įrašų tinklaraščių šablonų, kurie kuriamam turiniui suteiks naują viziją!

Galingumas ir baterija

Verta pasidžiaugti, kad telefone įdiegta galinga 4300 miliampervalandžių (mAh) baterija ir įdiegta greitojo įkrovimo funkcija leidžianti pakrauti telefoną itin greitai. „nova 9“ su 66 W greitojo įkrovimo funkcija pilnai pakraunama vos per 38 minutes. Tai tikrai rekordus mušantis pasiekimas.

Verdikas

Ir koks gi būtų verdiktas? Tiek daug viename ir tikrai už prieinamą kainą. Manau, kad kiekvienas įsigijęs „nova 9“ telefoną, liks patenkintas, nes tiek daug visko viename. Tai puikus įrenginys kiekvienam norinčiam fotografuoti, filmuoti, žaisti žaidimus ir nebijoti, kad atsakingu momentu išsikraus įrenginys.

Na, o pabaigai pasidairykime po Panevėžį. Fotografuota „Huawei nova 9“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: