Į depozito sistemą siūloma įtraukti stipraus alkoholio tarą

Seimas svarstys Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama didinti vienkartinės taros surinkimo apimtis ir į užstato už vienkartines pakuotes sistemą įtraukti stipraus alkoholio tarą.

„Plėsti stiklo taros surinkimo apimtis būtina, nes šių vienkartinių pakuočių surinkimo ir perdirbimo rodiklis išlieka žemas, Lietuva pagal jį atsilieka nuo ES uždavinių“, – teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

Pagal projektą, surenkamos taros talpa būtų tokia pati, kokia yra nustatyta šiuo metu surenkamai tarai, − ne mažesnė negu viena dešimtoji litro ir ne didesnė negu trys litrai.

„Mes surenkame apie 92 proc. dabar taromatų sistemoje dalyvaujančių pakuočių. Tai yra puikus rezultatas ir aš esu įsitikinusi, kad jeigu mes pakviesime visuomenę rūšiuoti ir stipresnio alkoholio tarą, visuomenė tikrai atsilieps“, − posėdyje kalbėjo šias  naujas nuostatas pristačiusi Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė.

Aiškinamajame rašte pažymima, kad šis siūlymas prisidės prie efektyvesnio pakuočių atliekų tvarkymo, aplinkos taršos mažinimo ir aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimo.

Šiuo metu Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme nustatomas alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų, kuriems taikoma užstato už vienkartines pakuotes sistema, sąrašas.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 96 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Aplinkos apsaugos komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šio projekto prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 16 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: