DEVILSTONE 2022 AKIMIRKA (foto autorius Gerda_Vaičeliūnaitė)

Į festivalį „Devilstone“ atvyksta gotikinės muzikos etalonas „Moonspell“

Alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ į Lietuvą atveža „Moonspell“ – populiariausią ir žymiausią visų laikų Portugalijos sunkiosios scenos grupę, drąsiai įvardijamą kaip sėkmingiausias šalies muzikinis eksportas. „Moonspell“ pasirodymą surengs tryliktajame festivalyje „Devilstone“, kuris vyks liepos 13–16 d. Anykščių Dainuvos slėnyje.

Jau tris dešimtmečius gyvuojantis kolektyvas, formavęs gotikinio metalo skambesį ir tapęs šio stiliaus etalonu, iki šiol nepraranda aktualumo ir išlaiko neblėstančią šlovę. 1992 metais įkurtos grupės ankstyvoji kūryba pasižymėjo juodojo metalo skambesiu su folk atspalviu, bet vėliau „Moonspell“ perėjo prie atmosferiškesnio bei gotiškesnio stiliaus, ir toliau puoselėja tikrąsias šio žanro vertybes.

Grupė išleido 13 studijinių albumų, kurių kiekvienas demonstruoja gebėjimą tobulėti bėgant laikui. Naujausias „Moonspell“ albumas „Hermitage“, išleistas 2021 m., sulaukė kritikų pripažinimo dėl savo tamsių ir įsirėžiančių melodijų, kurios puikiai dera su gotikine įtaka. Albume atsispindi ir grupei būdinga niūri, užburianti atmosfera.

Šių portugalų muzika – melodinga, aistringa, persmelkta tamsių temų ir emocijų, kurios perteikiamos ir grupės lyderio Fernando Ribeiro giliai kapstančiais tekstais, vedančiais per tamsius žmogaus psichikos kampelius. Nevengianti įpinti tiek juodojo metalo, tiek kitų žanrų motyvų, grupės kūryba visapusiška ir, panašu, nepavaldi laikui.

Visame pasaulyje fanų turinčios grupės gyvuose pasirodymuose netrūksta aistros ir teatrališkumo. „Moonspell“ koncertai – siaubo ir mistikos elementų pilni sceniniai pasirodymai, nukeliantys klausytojus į vampyrišką gotikinį pasaulį.

Gotikinio metalo ikona „Moonspell“ – vienas iš 55 muzikinių vardų festivalio „Devilstone“ programoje, kurioje alternatyvios kultūros gerbėjų dar laukia intriguojantys meniniai pasirodymai, naktinis kinas, diskusijos, poezijos skaitymai ir kitos rokenroliškos veiklos.

Liepos 13 – 16 d. Anykščiuose. Daugiau informacijos www.devilstone.net.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: