A.Gudo nuotr.

Į Juozo Miltinio dramos teatro sceną sugrįžta rusų literatūros klasika

Lapkričio 5, 6 ir 19 d. Juozo Miltinio dramos teatras kviečia į premjerą – jaunos režisierės Kotrynos Siaurusaitytės vienos dalies impersiją „Apsiaustas“, kuri į teatro sceną grąžina ukrainiečių kilmės rusų klasiką, vadinamą rusų literatūros krikštatėviu, – Nikolajų Gogolį.

Pagrindinis spektaklio „Apsiaustas“ veikėjas – tai šeštą dešimtį pradėjęs skurdžiai besiverčiantis vienišas valdininkas Akakijus Akakijevičius. Jis – tipiškas „mažas žmogus“ – tylenis, uždaras, retai išsakantis savo nuomonę. Nuolat pašiepiamas dėl savo būdo ir išvaizdos, Akakijevičius nusprendžia įsigyti naują apsiaustą, vildamasis, kad tai pakeis jo gyvenimą, pelnys jam aplinkinių pagarbą.

Mintis apie naują drabužį užvaldo žmogaus protą, apie apsiaustą Akakijevičius ima galvoti kaip apie artimą žmogų. Pagaliau įgyvendinus svajonę ima atrodyti, kad Akakijevičiaus gyvenimas iš tiesų pasikeičia, tačiau netrukus paaiškėja, kad tai tebuvo dar didesnių negandų pradžia… Paprastas žmogus lieka vienui vienas kovoti prieš neteisybę ir galiausiai yra sutraiškomas biurokratinės sistemos dantračių.

Pasak spektaklio režisierės Kotrynos Siaurusaitytės, N. Gogolis savo apsakyme „Apsiaustas“ daro bandymus su žmogumi: paima už sprando, palaiko ir numeta. Gogolis – liūdnas humoristas: linksma tuoj pat virsta į liūdną ir atvirkščiai. Žanro lengvumas suteikia erdvės kūrybai ir aktorinėms improvizacijoms, perkeliant šią medžiagą į sceną. Šis spektaklis – tai žvilgsnis į absurdišką pasaulį, kuriame žmogus gali egzistuoti tik fantazijų dėka ir kuriame atsiskleidžia vienišo žmogaus tragizmas, sąlygotas jį supančios visuomenės abejingumo ir bandymo viską ir visus sistematizuoti.

Vladimiras Nabokovas Nikolajų Gogolį vadino geriausiu Rusijos rašytoju, o jo kūryba veikė ištisas autorių kartas – nuo Fiodoro Dostojevskio iki Michailo Bulgakovo. Savo kūryboje rusų klasikas meistriškai derino realybę ir fantaziją, komizmą ir dramą, realistinį tikrovės perteikimą, visuomeninės sistemos kritiką ir egzistencinius apmąstymus bei mistikos intarpus. N. Gogolio kūriniai Juozo Miltinio dramos teatro scenoje buvo statomi ir ankščiau: pirmąjį spektaklį pagal jo kūrybą – komediją „Revizorius“ pastatė pats Juozas Miltinis (1946 m. ir 1977 m.), 2011 m. režisierius Rolandas Atkočiūnas panevėžio publiką supažindino su metaforų kupina komedija „Vedybos“.

Kartu su režisiere Kotryna Siaurusaityte spektaklį „Apsiaustas“ kuria scenografas, kostiumų dailininkas bei videomenininkas Arvydas Gudas, kompozitorius Vygintas Kisevičius, šviesų dailininkas ir videomenininkas Paulius Jakubėnas. Vaidina: Ieva Brikė, Andrius Povilauskas, Jonas Čepulis, Gintautas Žiogas, Lolita Martinonytė, Rimantas Teresas. Premjera – jau lapkričio 5, 6 ir 19 d. 18 val.

Juozo Miltinio dramos teatre tai jau antroji šio sezono premjera. Prieš kelias savaites Didžiojoje teatro scenoje pasirodė Agniaus Jankevičiaus režisuotas spektaklis „Idomenėjas“, o jau šią žiemą žiūrovus pasieks Arturo Bumšteino muzikinis spektaklis „Big Pharma“ ir Aleksandro Špilevojaus vesternu alsuojantis „Tarantino efektas“.

A.Gudo nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: