Organizatorių, Miežiškių kultūros centro nuotr.

Į „Kapelmaušį“ – smagiai groti ir dar smagiau šokti!

Aukštaitijos regiono kapelų šventė-varžytuvės „Kapelmaušis 2022“ artėja link finalo – jau lapkričio 12 d. Panevėžio arenoje išgirsime ir pamatysime šauniausius mūsų krašto muzikantus, išrinksime geriausius kolektyvus ir, žinoma, iš širdies pasilinksminsime.

Neseniai baigėsi pirmasis varžytuvių turas, atrankos, kuriose dalyvavo 21 kolektyvas iš Panevėžio, Zarasų, Širvintų, Jonavos rajonų. Kapelos maloniai stebino organizatorius, komisijos narius, publiką. Atsinaujinę, atjaunėję, patobulėję, parengę naujas įspūdingas programas kolektyvai demonstravo puikų muzikavimo, scenos kultūros lygį. „Kapelmaušio“ bendruomenė auga ir darosi vis įdomesnė – štai Naujamiestyje net ir visai nauja kapela susibūrė, o kelios tradicinio renginio senbuvės pasirodymams paįvairinti pasitelkė šokėjų.

Šventės-varžytuvių finale šokiams ir šokėjams bus skiriama išties daug dėmesio. Šiųmečio „Kapelmaušio“ tema – vakaruškos, tad muzikantai grieš įvairių Lietuvos regionų šokių melodijas, kvies trypti polkas, suktis valso ritmu ir susipažinti su dar nematytais lietuvių tautos meninės kūrybos pavyzdžiais. Publika galės linksmintis ne vien griežiant varžytuvių dalyviams, į tikrą tradicinių vakaruškų sūkurį žiūrovus žada įtraukti šventės svečiai, garsusis Panevėžio folkloro ansamblis „Raskila“.

Kaip įprasta, Panevėžio arenoje vyksiančiame „Kapelmaušio“ finale publika ne vien linksminsis, bet ir bus įpareigota atlikti rimtą darbą – išsirinkti jai labiausiai patinkantį kolektyvą, kuriam bus įteiktas piniginis prizas. Žinoma, bus ir daug kitų prizų, titulų.

Dėl jų varžysis net 14 atrankas perėjusių kapelų: „Noragas“ iš Širvintų, „Jonė“ iš Jonavos, „Vaivoras“ iš Zarasų rajono, Salako, ir būrys Panevėžio rajono kolektyvų – Smilgių „Aušrinė“, Paįstrio „Gegužinė“, Vadoklių „Susiedai“, Miežiškių „Ratasai“ ir „Rudenėlis“, Berčiūnų „Sanžyla“, Paliūniškio „Kaimynai“, Dembavos „Demba“, Naujamiesčio „Brazdingala“, Krekenavos „Be cvieka“, Šilagalio „Šmaikšts“. Didžiajai liaudiškos muzikos šventei besirengiantys muzikantai siunčia žinią bičiuliams ir gerbėjams: – visi esate labai laukiami, nes jūsų palaikymas išties svarbus, o galimybės drauge pasilinksminti kaskart suteikia daug džiaugsmo. Iki pasimatymo lapkričio 12 d. Panevėžio arenoje!

Organizatorių, Miežiškių kultūros centro, informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: