Į Panevėžį atvyksta šalies čempionai

Šiandien FK „Panevėžys“ savo aikštėje susitiks su Vilniaus „Žalgiriu“. Tai bus trečioji komandų tarpusavio akistata šių metų A lygos čempionate.

Panevėžiečiai su vilniečiai A lygos čempionate du kartus žaidė gegužės mėnesį. Iš pradžių FK „Panevėžys“ namuose varžovams nusileido rezultatu 0:2. Lietuvos čempionams pergalę nulėmė du pirmajame kėlinyje pelnyti įvarčiai. 25-ąją žaidimo minutę tiksliu smūgiu pasižymėjo Josipas Tadičius, o 31-ąją – Hugo Videmontas.

Po trijų dienų šalies sostinėje vykusiame susitikime vėl pajėgesni buvo „Žalgirio“ futbolininkai, laimėję rungtynes rezultatu 1:0. Vienintelį įvartį vilniečiams 42-ąją susitikimo minutę pelnė senegalietis Elhadji Pape Diaw.

Praėjusiame ture ir „Panevėžio“, ir „Žalgirio“ komandos, rungtyniavusios svečiuose, pasiekė pergales. Panevėžiečiai 3:1 įveikė Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkus, o vilniečiai 2:0 nugalėjo „Kauno Žalgirį“.

Nors 51 tašką turintis „Žalgiris“ užima antrąją turnyro lentelės vietą, pagal prarastus taškus sostinės ekipa yra geriausioje pozicijoje tarp visų lygos komandų. Marijampolės „Sūduva“, turinti 55 taškus, sužaidė net trejomis rungtynėmis daugiau nei „Žalgiris“.

FK „Panevėžys“ per 25 susitikimus surinko 48 taškus ir užima trečiąją vietą.

Sostinės klubas yra rezultatyviausia A lygos komanda. „Žalgiris“ per 23 susitikimus pelnė 47 įvarčius. Be to, šalies čempionai demonstruoja geriausią gynybą. Vilniečiai į savo vartus kol kas praleido vos 16 įvarčių.

Kol kas Vilniaus „Žalgiris“ panevėžiečiams yra pati neparankiausia A lygos komanda – šalies čempionate „Panevėžys“ pralaimėjo visas 11 tarpusavio žaistų rungtynių. Tiesa, sykį panevėžiečiams pavyko įveikti sostinės ekipą. Šių metų balandžio mėnesio pradžioje Vilniuje vykusioje atkaklioje dvikovoje dėl LFF supertaurės FK „Panevėžys“ palaužė Vilniaus „Žalgirį“ po baudinių serijos. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 2:2. Panevėžiečiai tapo pirmojo šiame sezone Lietuvos futbolo trofėjaus laimėtojais.

Šį trečiadienį susitikimas tarp „Panevėžio“ ir „Žalgirio“ komandų „Aukštaitijos“ stadione prasidės 19 valandą. Galimybių pasas nereikalingas norint rungtynes stebėti stadione.