Į Panevėžio valdžios olimpą braunasi jaunasis socialdemokratas

Lietuvos socialdemokratų partijos valdyba, neapsikęsdama dėl Panevėžio miesto socialdemokratų tūpčiojimo vietoje, ėmėsi diktato ir kandidatu į Panevėžio miesto vicemero postą patvirtino visai neseniai skyriui pradėjusį vadovauti politikos naujoką 31 metų Donatą Degenį. Jis veikiausiai taps pačiu jauniausiu į miesto valdžios olimpą prasibrovusiu politiku.

Socialdemokratų partijos koordinatorius Panevėžio apskrityje Ignas Vėgelis patvirtino, kad partijos valdyba kandidatu į Panevėžio vicemerus deleguoja D. Degenį. Anot jo, tokių priemonių nuspręsta imtis Panevėžio socialdemokratams nesugebėjus išsirinkti skyriaus tarybos ir patiems išsirinkti kandidato. Tai numato partijos statutas.

Sudarius valdančiąją Panevėžio miesto koaliciją socialdemokratams buvo patikėti vicemero ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postai. Vicemere buvo numatyta Danutė Stanevičienė, tačiau, paaiškėjus įstatymų pažeidimams, ji pati atsisakė tarybos narės mandato. Žinomas liko tik vienas socialdemokratų kandidatas į savivaldybės administracijos vadovus – ne vieną valdžios postą anksčiau užėmęs Ramūnas Vyžintas. Skyriui nesugebėjus išsirinkti kandidato į vicemerus, įsikišo valdžia Vilniuje.

Politikos senbuvis Povilas Vadopolas prisipažino viena ausimi girdėjęs, kad kandidatą į vicemerus patvirtino partijos valdyba, nors tai yra skyriaus tarybos prerogatyva. Anot jo, iš pradžių vicemerės kėdė buvo numatyta D. Stanevičienei, tačiau šiai pasitraukus, pretendentais liko trys politikai, nes Rimantas Sankauskas kategoriškai atsisakė pareigų.

Į vicemerus galėjo pretenduoti politikos vilkai – P. Vadopolas bei Janina Gaidžiūnaitė, ir naujokas D. Degenis. Pastarasis politikas yra baigęs Kauno kolegiją ir teturi aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą. Jis dirba vienoje internetinėje parduotuvėje pardavimų vadybininku, o pajamų ir turto deklaracijoje yra nurodęs, kad neturi jokio turto bei nė cento santaupų.

D. Degenis patvirtino davęs sutikimą partijos valdybai kandidatuoti į vicemero postą. Jis sakė šiek tiek bijąs, tačiau priimantis iššūkius kaip natūralų dalyką, jų nevengiantis, nes visada ir visur būna pirmas kartas.

„Ko čia mane visi gąsdina, kad suės seni politikos vilkai? Manau, kad jaunatviškas entuziazmas kartu su politine patirtimi duos tik gerų rezultatų“, – sakė D. Degenis.

Valdančiąją koaliciją Panevėžyje suformavo daugiausia mandatų gavę judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“, LSDP, Darbo partijos, visuomeninio komiteto „Mums svarbu“ ir dalis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų.

Koalicijai iš viso šiuo metu priklauso 19 iš 31 tarybos nario.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: