Foto Onos Striškienės archyvo

Į seminarą vyko atnaujintomis pajėgomis

Gegužės 17 d. Biržų rajone, Dvargalių kaime, Kristinos ir Jūrio Milišiūnų avių ūkyje, iš vilnų ir medienos pastatytoje jurtoje vyko Lietuvos ūkininkių draugijos (LŪD) rengtas seminaras-diskusija. Jo tema aktuali – „Socialinis dialogas: kaimo plėtros dalyvių sutelktumo ir bendradarbiavimo skatinimas, siekiant KPP kokybiško įgyvendinimo. Gerieji KPP pavyzdžiai“. Dalyvavo Panevėžio. Biržų, Kupiškio, Zarasų rajono LŪD esamos ir būsimos narės. Į draugijos veiklą įsitraukiamos vis kitos moterys. Paįstrio „Gabijos“ skyriaus moterys (vad. Ona Striškienė) pasikvietė kartu vykti ir pasisemti gerosios patirties jaunesnio amžiaus moteris, nes atnaujinti draugiją privalu. Naujoms dalyvėms, aišku ir nuo seniau esančioms, seminarai duoda naudos, sukelia naujų minčių, planų, praplečia akiratį ir pažįstamų-bendradarbių ratą.

Seminarą organizavo ir vedė LŪD pirmininkė Algimanta Pabedinskienė. Ji puikiai jungė teorines, praktines žinias, iškeldama gražius pavyzdžius. Kalbėjo avių ūkio savininkė K. Milišiūnienė, pabrėždama, kad jų veikla ir gimė bei vystėsi dėka LŪD. Ypatingai jautriai prisiminė buvusios Panevėžio apskrities LŪD vadovės Nijolės Šatienės nuolatini palaikymą, padrąsinimą. Diskusijose aktyviai dalyvavo renginio dalyvės. Rengti burtų kelių ištraukti žodžiai, apie tai kas jungia į draugiją, laimingosioms teko vertingos dovanėlės.

Smagias to krašto dainas, paįvairindamos Panevėžio apskrities kūrėjų eilėmis (Egidijaus Saldžio, Onos Striškienės, Onos Varnienės), maloniai dainavo Gulbinų etnografinis ansamblis (vad. Valerija Taurienė). Skaityti savo kūrybos eiles buvo pakviestos LŪD ir Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narės Vidutė Sereikienė, Adelė Samulionienė, Ona Striškienė. Jos papildomai pakalbėjo apie vystomas veiklas savuose bendruomenėse. Apie Nevėžio bendruomenės veiklą kalbėjo Panevėžio rajono LŪD skyriaus koordinatorė Gražina Deveikienė.

Buvome pavaišinti K. ir J. Milišiūnų tik ką išvirta gardžia sriuba su aviena. Vaišinomės kava, arbata. Galėjome nusipirkti jų ūkio produkcijos, bei suvenyrų. Savininkė K. Milišiūnienė mielai aprodė keletą jurtų, pasakodama apie mokymus, edukacijas ir atsakinėdama į paklausimus.

Ona Striškienė, Lietuvos ūkininkių draugijos Paįstrio „Gabijos“ skyriaus vadovė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: