pexels.com nuotr.

Į užsienį su vaikais: 4 patarimai, kad vasaros atostogos būtų ramesnės

Vasaros atostogos – puikus metas kelionėms su visa šeima. Sveikatos ir draudimo specialistai ragina tėvus nepamiršti kelių svarbių dalykų, kuriais būtina pasirūpinti, kad kelionės netemdytų nemalonūs rūpesčiai.

„Iš to, dėl kokių nusiskundimų į medikus kreipiasi kelionių draudimą turintys keliautojai, matome, kad dažni būna apsinuodijimai, virškinimo sistemos sutrikimai – šie negalavimai taip pat būdingi ir vaikams. Mažiesiems keliautojams taip pat gana dažnai staiga pakyla temperatūra“, – sako „Compensa Vienna Insurance Group“ Produktų ir rizikos vertinimo departamento vadovė Julija Judickienė.

Pasak konsultacijas dėl sveikatos internetu ar telefonu keliautojams teikiančios bendrovės „Telesante“ šeimos gydytojos Dovilės Nakvosienės, tėvai dažnai kreipiasi pasitarti dėl tinkamo vaistų vartojimo.

„Tikrai nemažai nuotolinių konsultacijų teikiame tėveliams, kai ūmios ligos atveju reikia greitai sumažinti temperatūrą ar suvaldyti kitus simptomus. Tėvai dažnai skambina pasitarti dėl vaistų – jei pas savo šeimos gydytoją vaikas lankėsi gana seniai, nuo to laiko pasikeitė jo svoris, anksčiau nustatyta vaisto dozė gali būti netinkama, ją reikia apskaičiuoti iš naujo“, – sako ji.

Draudimo ekspertai ir medikai dalijasi patarimais, kaip pasiruošti kelionei su vaikais ir kaip elgtis, kad įspūdžių nesugadintų negalavimai.

Tik šviežias maistas

Pasak D. Nakvosienės, vaikai ypač jautrūs mitybos pasikeitimams, todėl rekomenduoja itin atsakingai rinkti jiems maistą ir įsitikinti, kad šis yra šviežias.

„Tokiems patiekalams kaip dešrelės ar užtepėlės lengva sunaudoti nebešviežius produktus. Tas pats pasakytina apie maistą, kuris yra ypač gausiai pagardintas padažais ar prieskoniais. Todėl jeigu negalite nustatyti, iš ko padarytas patiekalas, verčiau nesirinkite jo ir juo labiau neduokite vaikams“, – sako D. Nakvosienė.

Keliaujant gydytoja taip pat rekomenduoja atkreipti dėmesį, ar maistas, kurį rengiamasi valgyti, yra laikomas higieniškomis sąlygomis ir tinkamoje temperatūroje.

Pasak jos, puikiu pasirinkimu išvykose gali būti švieži vaisiai ir daržovės, tik reikia juos tinkamai nuplauti.

„Labai svarbu, kad keliaudami vaikai nepamirštų ir kasdienės higienos – reguliariai plautų rankas“, – sako ji.

Pasirūpinti kelionių draudimu

J.Judickienė atkreipia dėmesį, jog norint kelionės metu jaustis visapusiškai ramiems, nepakanka turėti vien Europos sveikatos draudimo kortelės.

„Ši kortelė, žinoma, reikalinga, tačiau padengia tik būtinąsias gydymo išlaidas valstybinėse gydymo įstaigose. Kelionių metu gali kilti įvairių nesklandumų ar incidentų, kurie smarkiai komplikuoja situaciją, jeigu jiems nesame pasiruošę“, – pabrėžia ji.

„Kelionių draudimas padengs ne tik būtinąją medicininę pagalbą susirgus, apsinuodijus, patyrus traumą, bet ir platų spektrą papildomų rizikų. Pavyzdžiui, suteiks galimybę per kelias valandas susisiekti su mediku ir gauti nuotolinę konsultaciją gimtąja kalba dėl savo ar vaikų negalavimų“, – sako J. Judickienė.

Draudikai rekomenduoja papildomai apsidrausti ir nuo nelaimingų atsitikimų kelionės metu bei savo civilinę atsakomybę, jeigu netyčia žalą padarysite kitiems žmonėms ar jų sveikatai. Taip pat keliautojai turėtų įvertinti, ar nereikėtų apdrausti bagažo ir išlaidų, patirtų dėl jo vėlavimo.

Pasiimti vaistų

D.Nakvosienės teigimu, dauguma keliautojų jau žino, kad vykstant į egzotiškas šalis tiek patiems, tiek vaikams svarbu pasiskiepyti nuo ten paplitusių mūsų kraštams nebūdingų ligų. Vis dėlto ji atkreipia dėmesį, jog gali būti naudinga į kelionę pasiimti ir atitinkamų vaistų.

„Džiugu, kad keliones žmonės planuoja atsakingai ir dar prieš išvykdami paskambina šeimos gydytojui pasitarti, – sako ji. – Tuomet įvertinę rizikas konkrečiame regione mes kai kuriais atvejais galime iš anksto išrašyti reikiamų vaistų.“

„Tai ypač aktualu, jeigu ruošiamasi keliauti po Afrikos ar Azijos šalis, atokiai nuo didmiesčių, sostinių, po vietoves, kur gali būti sunku gauti tam tikrų medikamentų. Jeigu vaistais pasirūpinsite iš anksto, sunegalavus patiems ar mažiesiems pakaks tiesiog nuotoliu pasikonsultuoti dėl jų vartojimo ir tinkamo dozavimo“, – pastebi gydytoja.

Konsultuotis su gydytoju

Pasak jos, kai kurie vaikų negalavimai praeina savaime. Vis dėlto tėvams svarbu turėti galimybę pasikonsultuoti su mediku ir žinoti, kada reikėtų nedelsiant ieškoti pagalbos.

„Virusinių infekcijų atveju paprastai pakanka vartoti skysčių, probiotikų, laikytis mitybos rekomendacijų. Tačiau keliaujant užsienyje dažnai užsikrečiama bakterinėmis žarnyno infekcijomis, kurios gali kelti rimtų pavojų sveikatai. Vieną nuo kitos atskirti galima tik atlikus tyrimus gydymo įstaigoje“, – sako ji.

Nutikus įvykiui, dėl kurio sutrinka sveikata ir prireikia medicininės pagalbos gydymo įstaigoje, draudimo ekspertė rekomenduoja susisiekti su draudimo liudijime nurodyta bendrove: taip būsite tikri, kad suteiktos paslaugos bus kokybiškos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: