Linos Kovalevskienės nuotr.

Įdomus vakaras su olimpiečiu Tomu Kaukėnu

Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Lietuvos žiemos sporto centras balandžio 9 dieną ignaliniečius pakvietė geriau pažinti garsų kraštietį Tomą Kaukėną, pasikalbėti apie jo ir dar trijų autorių parašytą knygą ,,Metapažinimas“, padiskutuoti ir tiesiog įdomiai praleisti vakarą. Tomas Kaukėnas – žinomas Lietuvos biatlonininkas, Lietuvos nacionalinės rinktinės narys, dalyvavęs trejose Žiemos olimpinėse žaidynėse.  Sportininkas gimė ir mokyklą baigė Ignalinoje, čia pradėjo savo sportinį kelią. ,,Šito krašto neįmanoma pamiršti. Manyje labai daug Ignalinos. Ji ir suformavo mane tokį, koks esu. Tai vieta, kur norisi grįžti…“,– sako 33 metų sportininkas, turintis viltį dalyvauti ir ketvirtojoje savo gyvenimo olimpiadoje.

Susitikimą pradėjo Lietuvos žiemos sporto centro direktorius Andrius Leškevičius, dalijęsis savo įžvalgomis apie skaitytą knygą ir apskritai apie požiūrį į sportininkus, kurių kaip asmenybių mums dažnai ir netenka geriau pažinti. Knygą „Metapažinimas: kelionė pažinimo ir ugdymosi gelmėse“ rašė  prof. dr. Albertas Skurvydas, dr. Daiva Šukytė, Tomas Kaukėnas ir dr. Stanislavas Sabaliauskas. Joje pateikiama suminė skirtingų asmenybių patirtis ir žinios apie ugdymo ir saviugdos procesus, mokymąsi, kuris vyksta žmogaus viduje, keičia asmenybę, formuoja savitą požiūrį į save ir pasaulį. Knygos anotacijoje rašoma, kad ,,autoriai, analizuodami pažinimo procesus holistiniu požiūriu (pasitelkdami neuromokslo, psichologijos, fenomenologijos ir ugdymo mokslų žinias bei praktikas), pažinimą įprasmina iš žmogaus santykio su pasauliu perspektyvos ir kviečia skaitytojus tapti pažinimo proceso ekspertais“.

Į susitikimą Ignalinoje kartu su Tomu atvyko ir Stanislavas Sabaliauskas, buvęs jo dėstytojas, baigiamųjų darbų vadovas, su kuriuo susiklostė bičiuliški santykiai. Būtent jis ir pakvietė Tomą dalyvauti projekte ir prisidėti rašant knygą. ,,Teko matyti, kaip Tomas rūpinasi saviorganizacija ir pajusti jo gerus rašymo įgūdžius, minčių dėstymo jausmą…“,– sakė projekto vadovas Stanislavas. Jo idėja buvusi pateikti visuomenei kažką naujo, originalaus. Knygoje sudėtos skirtingų asmenybių, skirtingų sričių žinios, kurios puikiai susilieja į derančią visumą. ,,Tai buvo man netikėta, nors kažkada esu sakęs, kad norėčiau parašyti knygą. Tiesiog priėmiau pasiūlymą, kaip dar vieną gyvenimo iššūkį. Rašėm tai, ką žinom ir esam patyrę. Man tai buvo labai naudinga, neįkainojama patirtis. Jaučiuosi prisidėjęs, kad ta knyga būtų kuo lengviau suprantama…”, – pasakojo Tomas.

Knygas Tomas Kaukėnas dovanojo savo buvusiems treneriams Aleksandrui Ščekočichinui,  Edvardui Rasimovičiui, fizinio lavinimo mokytojai Aušrai Čeponienei. Vėliau visi maloniai pabendravo, prisiminė mokyklinius metus. ,,Ši knyga skirta kiekvienam tėčiui, mamai, pedagogui, socialiniam darbuotojui. Griaukime mitus, rodykime mūsų kraštiečių sportininkų pasiekimus mokiniams…“,– sveikindama Tomą Kaukėną kvietė Ignalinos rajono viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė. Tomas Kaukėnas labai šiltai kalbėjo apie gimtąją Ignaliną. Jis sakė vyksta į mokyklas susitikti su mokiniais ir jeigu jį pakvies į Ignalinos ar kurią kitą rajono mokyklą, būtinai atvažiuos. Savo šeimai namus Vilniuje sukūręs ignalinietis neatmeta minties, kad kada nors gali sugrįžti čia gyventi…

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: